Montaż drewnianych paneli podłogowych

Jeśli chcesz kupić panele drewniane, powinieneś odwiedzić tę stronę.

Panele podłogowe wyglądem prawie nie różnią się od podłogi z drewna, a wydasz na nie znacznie mniej. Atrakcyjne ceny to nie jedyna zaleta paneli podłogowych – ich ułożenie zajmuje naprawdę kilka godzin, a wszyscy poradzimy sobie z tym zadaniem bez korzystania z usług profesjonalistów. Przeczytaj artykuł, w którym objaśniamy, jak zamontować panele podłogowe.

Jaki grunt pod panele podłogowe?

Panele podłogowe należy układać na suchym podłożu – zawartość wody nie może być większa, niż 3%. Nie wolno zapominać także o odpowiedniej izolacji – doskonale sprawdzi się tu folia PE o gramaturze przynajmniej jednej piątej milimetra oraz wełna kamienna. Po ich kupieniu nie wyjmuj ich z paczki – trzeba odczekać czterdzieści osiem godzin, aż ulotni się z nich zgromadzona woda. Panele i narzędzia gotowe?

ABC montażu paneli podłogowych

Rozpoczynając układanie paneli, pamiętaj o najważniejszym – panele podłogowe najlepiej układać zaczynając od rogu pomieszczenia. Zanim je zamontujesz, upewnij się, czy nie mają wad fabrycznych, gdyż później trudniej będzie je reklamować. Pamiętaj o temperaturze podłoża – koniecznie powinna być wyższa, niż 15 stopni Celsjusza. Staraj się montować je prostopadle względem okna, a w niezbyt szerokich pomieszczeniach – zgodnie z orientacją fasad. Połączysz je używając specjalnych klików – to bezawaryjne i nadzwyczaj proste rozwiązanie.

Dylatacje, czyli pozwól panelom podłogowym rozszerzać się i kurczyć

Wykonane z drewna lub materiałów pochodnych, panele podłogowe reagują na zmiany temperatury w pokoju. Należy więc zostawić dylatacje o szerokości minimum dziesięciu milimetrów, do których zamaskowania możesz wykorzystać listwy podłogowe.

Dane firmy:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]