Szukasz silników elektrycznych DC i sterowników serwo? Poznaj Ultra Robotics

silniki elektryczne producent, ultra robotics

Coraz powszechniejsze użycie robotyki w różnych dziedzinach przemysłu oraz automatyzacja procesów magazynowych i logistycznych, wymusza poszukiwanie odpowiednich rozwiązań z obszaru sterowania i układów napędowych. Warszawska firma Ultra Robotics wychodzi naprzeciw temu zapotrzebowaniu proponując m.in. precyzyjne sterowniki serwomechanizmów i układy napędowe od uznanych globalnych producentów.

Silniki DC i BLDC, przekładnie i motoreduktory od renomowanych producentów

Działająca od ponad dekady na polskim rynku spółka Ultra Robotics jest dystrybutorem silników elektrycznych prądu stałego, przekładni falowych i planetarnych, a także motoreduktorów (DC, BLDC i AC) wytwarzanych z materiałów wysokiej jakości przez uznanych globalnych producentów. W ofercie Ultra Robotics znaleźć można produkty marki Harmonic Drive, wytwarzającej dokładne niewielkie serwonapędy cechujące się dużą niezawodnością i żywotnością. Opracowane przez Harmonic Drive przekładnie oraz napędy znajdują zastosowanie między innymi w produkcji frezarek, robotów przemysłowych czy układów służących do automatyzacji intralogistyki, a z racji możliwości ich eksploatacji w najtrudniejszych warunkach środowiskowych, w tym w próżni, korzysta się z nich również w lotnictwie, kosmonautyce oraz kriogenice.

Ultra Robotics jest też dystrybutorem produktów izraelskiej firmy ELMO Motion Control, znanej z najbardziej kompaktowych sterowników serwo na rynku (napędy Platinum Twitter), które cechują się wysoką mocą obliczeniową z ogromnymi zasobami pamięci, szeroką obsługą informacji zwrotnych oraz wysoką przepustowością, a ich wydajność utrzymuje się na poziomie 99% także przy najmniejszych gabarytach. Z kolei serwonapędy ELMO Motion Control z linii GOLD bardzo dobrze pracują w ekstremalnych warunkach, w tym nie tracą funkcjonalności przy znacznej wilgotności (nawet do 95%), nagłej zmianie temperatury, której różnica może wahać się od +70 do -40 °C, jak również przy narażeniu na intensywne wstrząsy mechaniczne i drgania.

Spółka Ultra Robotics dostarcza również rozwiązania od Eisele Antriebstechnik GmbH, Bodine Electric Company, Positec oraz Sesame Motor Corp.

Dane firmy:
Ultra Robotics Sp. z o.o.
ul. Ksawerów 21 budynek T1
02-656 Warszawa

Tel.: +48 22 658 06 42
Mob.: +48 22 244 24 81
E-mail: [email protected]