Tabliczki informacyjne a bezpieczeństwo

Dalsze informacje o tabliczkach informacyjnych.

Tabliczki informacyjne są wymagane przez akty prawne dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy. Zazwyczaj możemy ich nawet nie dostrzegać, ale sprawiają one, że przestrzeń jest uporządkowana, a obiekty biurowe są bezpieczniejsze. Sprawdźmy w takim razie gdzie możemy spotkać tabliczki informacyjne oraz jakie pełnią role.

Tabliczki informacyjne – również w środku budynków

Najczęściej występujące tabliczki informacyjne to przede wszystkim te, które znaczą obiekty biurowe – bloki, zakłady przemysłowe, przedszkola, szpitale. Dzięki nim z łatwością dotrzemy na miejsce. Warto jednak zauważyć, że tabliczki informacyjne nie znajdują się tylko na murach nieruchomości, gdyż bardzo często możemy je również zauważyć w środku. To wielki zespół znaków, które zazwyczaj mają funkcję ochronną, ale także stricte informacyjną. Takie tabliczki usprawniają znalezienie właściwego pomieszczenia lub osoby w dużych biurowcach – w urzędach przy wejściu widnieją tabliczki z numerami wydziałów. To sprawia, że błyskawicznie znajdziemy np. sekretarza czy wydział finansowy. Równie znaczące są tabliczki informacyjne z nazwiskami osób zatrudnionych, które zlokalizowane są przy drzwiach. Co ciekawe tabliczki te mogą mieć wymienną treść.

Tabliczki informacyjne – informują gdzie są drzwi awaryjne

Tabliczki informacyjne są przecież narzucane przez odpowiednie akty normatywne, nie zapominajmy więc o aspekcie bezpieczeństwa. Pokazują wyjścia bezpieczeństwa, wskazują tzw. palarnie, komunikują o szkodliwych substancjach. Biura mają obowiązek korzystania z tabliczek informacyjnych, są też specjaliści ds. BHP, którzy są odpowiedzialni za ich rozmieszczanie. Tabliczki informacyjne produkowane są z solidnych komponentów (np. aluminium), niektóre rodzaje świecą w ciemności, a ich montaż jest niesamowicie prosty.

Dane firmy:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]