Biżuteria z cyrkoniami – nie wszystko diament co się świeci

Zobacz, gdzie zamówić biżuterię z cyrkoniami.

Podczas dzieła tworzenia biżuterii popularnie wykorzystuje się niemal wszystkie gatunki kamieni szlachetnych. Poza gwarantowanym nadaniem biżuterii olśniewającego wyglądu, mają one znaczny wpływ na wartość obrabianego przedmiotu. Konsekwencją tego jest fakt, że dość wąska grupa ludzi może pochwalić się prawdziwymi skarbami wśród zgromadzonych zbiorów. Na szczęście istnieją także alternatywy dla oszczędnych osób.

Co to w ogóle są cyrkonie? Ich użycie w biżuterii

Cyrkonie są kamieniami ozdobnymi niewystępującymi naturalnie w przyrodzie są wytwarzane całkowicie syntetycznie. Z powodu podobnych właściwości oraz wyglądu jest prawie najlepszą alternatywą dla diamentów. Zwykle cyrkonia nie ma barwy, ale okazy zawierające inne minerały mogą przybierać wszystkie barwy lub nawet zmieniać się dzięki działaniu światła. Z uwagi na przytoczone walory estetyczne, cyrkonie są niezastąpione w jubilerstwie.

Biżuteria i stomatologia – zastosowanie cyrkonii

Jak wspomnieliśmy cyrkonie na dobre osiedliły się w jubilerstwie, jako elementy dekoracyjne biżuterii, choć nie jest to naturalnie jedyne ich przeznaczenie. Przykładowo, wykorzystuje się je w medycynie (jako tymczasowe uzupełnienie zębów mlecznych), do mierzenia pH w ekstremalnych temperaturach albo też przemyśle. W przeszłości, dzięki swoim cechom wykorzystywane były także przez Rosjan w ich programach kosmicznych. Jeśli jednak interesuje nas przepiękna biżuteria z cyrkoniami, możemy zamówić ją na przykład za pomocą internetu.