Duży wybór srebrnych wisiorków

Potrzebujesz zawieszek? Kliknij tutaj.

Srebro to jeden z najczęściej stosowanych przez złotników materiałów. Nie powinno to dziwić – jest miękkie, pięknie się prezentuje, a także cechuje je ciekawy refleks. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne wymaga jednak specjalnej dbałości – metal ten okazuje się naprawdę czuły, przez co możemy uszkodzić. Jak zatem troszczyć się o srebrną biżuterię?

Detergenty niszczą wisiorki srebrne

Detergenty dla wykonanych ze srebra ozdób bywają zabójcze. W kontakcie z nimi surowiec może odbarwiać się oraz pokrywać się osadem. Nie wolno więc wykorzystywać ich w celu pielęgnacji ozdób, a w czasie sprzątania bezwzględnie powinniśmy zdjąć noszone wisiorki srebrne i pierścionki.

Pudełka do wisiorków srebrnych

Wisiorki srebrne musimy chronić również wtedy, gdy nie mamy ich założonych. Do ich trzymania powinniśmy wykorzystywać pudełka wykładane od środka delikatnym materiałem – zapobiegniemy tak ich zarysowaniu. Srebro nie najlepiej reaguje również na kontakt z wilgocią i słońcem, które mogą powodować, że straci kolory lub zmieni kształt. Zanim włożymy parę ozdób do pudełka, powinniśmy przed tym zabezpieczyć je delikatną szmatką lub wrzucić do plastikowego worka.

Czyszczenie wisiorków srebrnych

Do pielęgnowania srebra najlepiej użyć ciepłej wody z dodatkiem soli, która doskonale usuwa powstający na powierzchni tego surowca nalot. Oprócz tego odpowiednie będą również wódka, białko jaja i odpowiednie płyny. Do czyszczenia srebrnej biżuterii musimy używać miękkich szmatek – sztywne potrafią uszkodzić powierzchnię.