Lampworki – wyjątkowe ozdoby

lampworki, srebrna biżuteria, biżuteria srebrna

Z pozoru przypominają barwne słodycze. Lampworki, bo o nich piszemy, to charakterystyczny typ paciorków wykonywanych z gorącego szkła. Z początku były robione na własną rękę – szkło topiono za pomocą zmodyfikowanej lampy na naftę, dlatego też powstała nazwa perły lampowe. Obecnie również możemy zrobić je samodzielnie, lecz bardziej trafionym pomysłem będzie niewątpliwie zakup gotowej biżuterii z lampworkami. Czemu warto na to postawić? Do jakich kreacji szczególnie dobrze nosić lampworki? Jak zrobić je w domu?

Wytwarzanie lampworków

Lampworki są robione, jak przed momentem napisaliśmy, nad palnikiem. Dziś najlepiej nada się zwykły palnik. Do ich wytwarzania stosuje się specjalne szkło, jakie pod wpływem ognia topnieje, zaś to pozwala na danie mu najróżniejszych form. Tasiemki gorącego materiału nawijane są na drut, przez co każdy koralik ma dziurkę dokładnie w środku – dzięki temu lampworki mogą być stosowane do wyrobu broszek lub naszyjników.

Stroje do lampworków

Kolorowe lampworki świetnie pasują do zwykłych strojów. Najlepiej komponują się z koszulkami z oryginalnymi nadrukami, barwnymi swetrami i coraz częściej zakładanymi sneakersami. Nie oznacza to oczywiście, że będą ciekawie wyglądały tylko przy tego typu kreacjach – to tylko sprawa pomysłowości.

Dane firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]