Pierścionki z ametystami

Więcej o biżuterii z ametystami na https://www.ametysty.com.pl.

Jedną z najpiękniejszych odmian kwarcu jest ametyst. Największe złoża znaleźć można w Brazylii oraz Montanie, Maine, Georgii i Arizonie, a także w kilkunastu innych państwach, np.: Australii i Mozambiku. Ze względu na swoją oryginalną purpurowo-fioletową barwę, stał się bardzo popularnym kamieniem szlachetnym, który wykorzystywany jest w branży jubilerskiej. Kolczyki i pierścionki z ametystami znajdziesz na ametysty.com.pl.

Biżuteria z ametystami – ceniona od wieków

Biżuteria z ametystów odegrała swoją wielką rolę w historii. O tym, jak cenny to kruszec dowiadujemy się już z Pisma Świętego. Berło brytyjskich królów było wysadzane ametystem, zaś w skarbcu watykańskim po dziś dzień znajduje się znany papieski pierścień z tym szlachetnym kamieniem. Z tego powodu biżuterię z ametystem można wkładać przyjęcia czy bale. Ametyst bardzo “lubi” towarzystwo srebra i w takim zestawieniu prezentuje się wyjątkowo imponująco.

Biżuteria z ametystami – moc i właściwości

Ametyst nazywany jest kamieniem relaksu. Dlatego też biżuterię z tym przepięknym kamieniem warto mieć nie tylko ze względu na kolor i estetykę, lecz również z z powodu jego właściwości. Część osób, nosząc wisiorek z ametystem przez dłuższy okres czasu, zaczyna czuć spokój i uwalnia umysł. Jednak w tych sprawach lepiej wyrobić sobie własny pogląd.