Akcesoria szalunkowe – jak się je wykorzystuje?

Nie szukaj już więcej! W tym miejscu znajdziesz akcesoria szalunkowe.

Akcesoria szalunkowe to podzespoły służące do wspierania deskowań i przydają się na placach budów. Jakie moduły używa się w trakcie szalowania? Dlaczego warto kupić je przez internet?

Akcesoria szalunkowe – ich typy i zastosowanie

Aby szalunki ścienne, używane do wykopów czy stropowe były zamocowane we właściwy sposób, konieczne są właściwe akcesoria szalunkowe. Ich producenci oferują aktualnie mnóstwo materiałów używanych do wzmacniania szalunków, m.in. napinacze rygla, ściągi szalunkowe, sworznie napinające, nakrętki, klucze do rusztowań i żabek napinających, zaciski sprężynowe, rurki dystansowe, stożki i korki oraz listwy fazujące czy pozycjonujące. Ściąg szalunkowy, nazwany także ankrą szalunkową, to gwintowany pręt, który pomaga utrzymać właściwy rozstaw pomiędzy płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący służy do łączenia narożnika z płytą szalunkową. Do ściągu dołączone są nakrętki motylkowe, talerzowe lub przegubowe. Natomiast żabki napinające stosowane są jako uchwyty pozwalające związać szalunek przy pomocy drutu zbrojeniowego. Żabki gwarantują szczelność konstrukcji po zdjęciu szalunków. Pośród akcesoriów szalunkowych bardzo ważną rolę pełnią także dystanse, które umożliwiają zachowanie optymalnej odległości między szalunkiem a prętami. Kupując akcesoria nie sposób nie wziąć pod uwagę także ocynkowanych nakrętek, które pasują do ankr.

Czy warto kupić akcesoria szalunkowe online?

Szeroki wachlarz akcesoriów szalunkowych dostępny jest w dobrze wyposażonych sklepach online. Sklepy te mają w swojej ofercie świetnej jakości elementy od różnych producentów. Akcesoria szalunkowe są kompatybilne z popularnymi deskowaniami Tekko, Rasto czy Peri i są do nabycia w przystępnych cenach.

Dane firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]