Baseny kąpielowe – rodzaje i dodatkowe akcesoria

baseny, baseny kąpielowe

Basen kąpielowy niemal wszystkim kojarzy się z prestiżem, ale jest to też ogromna przyjemność, sposób na odpoczynek bądź na uprawianie sportu. Na posiadanie basenu zatem niewątpliwie warto się zdecydować, pamiętając jednak, aby stawiać tylko na profesjonalne rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, wybudowane i konserwowane przez zawodowców to pewność ich funkcjonalności i solidności.

Jakie baseny kąpielowe są dostępne w sprzedaży?

Baseny można podzielić na baseny profesjonalne, przykładowo dla ośrodków spa czy pływalni, a także baseny prywatne – ogrodowe, wewnętrzne czy przydomowe. Rozróżnienie na baseny wewnętrzne i zewnętrzne to kolejne kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych niezbędne jest wybudowanie hali basenowej, która powinna spełniać pewne warunki, na przykład dotyczące wilgotności powietrza czy wytrzymałość materiałów budowlanych na chemię basenową. Zatrudnienie profesjonalnej ekipy jest więc niezbędne do jego budowy.
Poza tym do wyboru jest olbrzymia ilość typów basenów. Dostępne są przeróżne kształty: okrągłe czy ósemkowe, płytkie brodziki, baseny prostokątne czy podłużne baseny typu fast lane, świetne dla fanów pływania i zwolenników dbania o formę. Dostępne są również baseny o rozmaitych konstrukcjach, na przykład takie, które mają całe niecki wpuszczane w ziemię czy też o obniżonym poziomie wody, co wygląda niezwykle atrakcyjnie.

Dodatki do basenów kąpielowych

Pragnąc zminimalizować wydatki, przy projektowaniu i budowaniu basenu można postawić na podstawowe rozwiązania, ale nie zawsze dodatkowe akcesoria generują wielkie wydatki. Pięknie wygląda na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, dzięki czemu dekoruje też ogród czy halę basenową. Godnym polecenia pomysłem w przypadku basenów zewnętrznych jest dach, który wydłuża sezon kąpieli z trzech do aż sześciu miesięcy, a także chroni prywatność oraz gwarantuje bezpieczeństwo najmłodszych członków rodziny i zwierząt domowych. Jeżeli basen ma służyć głównie do wypoczynku, warto wybrać specjalne schody. Tego rodzaju możliwości jest jednak dużo więcej – jedne zwiększają walory użytkowe basenu, inne natomiast dodają mu luksusowego charakteru.

Dane firmy:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]