Budowa domów z bali coraz popularniejsza?

Poznaj więcej szczegółów o budowie domów z bali na domygoralskie.com/technologie.html.

Domy budowane w technologii zrębowej, czyli tak zwane domy z bali, cieszą się rosnącą popularnością. Są budowane coraz częściej i stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych domów murowanych. Domy tego typu buduje się z drewnianych bali, które układane są w bardzo charakterystyczny sposób. To znana od wieków metoda wznoszenia domów, którą doceniliśmy na powrót.

Budowa domów z bali: jakie są główne cechy takich domów?

Zwiększająca się cały czas popularność takich domów nie wzięła się bez powodu. Przede wszystkim domy budowane w tego rodzaju technologii prezentują się wyjątkowo pięknie. Do tego w ich wnętrzu panuje niezwykła atmosfera, która sprawia, że mieszka się w nich doskonale. Drewno to w pełni naturalny izolator cieplny. To właśnie z tego powodu domy w technologii zrębowej nie potrzebują wykonywania czasochłonnego i naprawdę drogiego ocieplenia. Są dużo cieplejsze niż domy murowane, które najczęściej generują znaczne straty ciepła. Jeżeli tylko domy z bali będą właściwie utrzymywane, przetrwają w bardzo dobrym stanie bardzo długi czas. Koszt ich wykonania naprawdę nie jest za wysoki, co sprawia, że też pod tym względem konkurują one z innymi technologiami. Domy z bali najczęściej spotkać można na terenach położonych w górach oraz na Suwalszczyźnie. Nie oznacza to jednak, że nie są obecnie z chęcią wznoszone także w innych regionach Polski. Bale są właściwie przygotowywane, co sprawia, że są odporne na działanie wilgoci oraz innych czynników atmosferycznych. To właśnie dlatego domy budowane z bali mogą być budowane we wszystkich rejonach kraju.

Budowa domów z bali: pomoc fachowca jest konieczna

Decydując się na dom w technologii zrębowej, należy pamiętać, by zarówno stworzenie projektu, jak i realizację prac budowlanych zlecić fachowcom specjalizującym się w takim rodzaju budownictwa. Tylko wówczas można mieć pewność, że dom będzie zaprojektowany i wybudowany w sposób prawidłowy, a w czasie użytkowania nie ukażą się niepożądane niespodzianki.

Dane firmy:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]