Jak łączyć tradycję z nowoczesnością – budowa domów drewnianych

budowa domów drewnianych, budowa domów drewnianych Małopolska

Bardzo dużo osób marzy o wybudowaniu swojego domu. Wielu z nich udaje się spełnić to marzenie. Jeszcze jakiś czas temu w polskim krajobrazie przeważały domy mające kształt zwykłego pudełka. Nie wzbudzały one zachwytu ani urodą, ani funkcjonalnością. Wyróżniały się również ogromnymi stratami energii. Obecnie wygląda to diametralnie inaczej. Niezwykle chętnie decydujemy się na domy z drewna stanowiące połączenie znanego od lat stylu podhalańskiego z nowoczesnymi rozwiązaniami.

Budowa domów drewnianych – jak rewelacyjnie połączyć nowoczesność oraz tradycję?

Domy drewniane to obecnie bardzo dobry przykład na to, jak efektywnie można zestawić ze sobą klasyczny styl podhalański z innowacyjnymi rozwiązaniami, które zapewniają nam wygodę. Styl góralski – bo tak na ogół nazywa się także styl podhalański – to kwintesencja dobrego gustu. Niewielkich rozmiarów okna, charakterystyczny dach pokryty gontem, weranda bądź balkon – to typowe cechy domu, który wzniesiono właśnie w stylu góralskim. Aby jednak taki dom był nowoczesny, architekci stosują dzisiaj liczne przeszklenia, chętnie stosują też innego rodzaju nowatorskie materiały. Tego rodzaju dom może być także energooszczędny. W tym celu architekci dbają o dość zwartą bryłę domu, zalecają dobór właściwych okien i odpowiednie ocieplenie. Domy z drewna wzniesione w stylu podhalańskim połączonym z nowoczesnymi elementami spotkać można często w w jednej części naszego kraju. Jest to rzecz jasna Małopolska, gdzie znajduje się malownicze Podhale.

Budowa domów drewnianych –powierz projekt specjalistom

Przygotowanie wysokiej jakości projektu domu z drewna będącego połączeniem stylu podhalańskiego z nowoczesnością naprawdę nie należy do prostych. Dlatego najrozsądniej jest powierzyć to zadanie specjalistom. Tak samo jest już podczas budowy domu. Tylko wówczas będzie można mieć pewność, że dom będzie wyglądał świetnie, a równocześnie będzie trwały i wygodny w użytkowaniu.

Dane firmy:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]