Lekkie i wytrzymałe profile aluminiowe

Jeśli potrzebujesz profili aluminiowych, koniecznie sprawdź https://metal-e.pl/pl/c/PROFILE-ALUMINIOWE/50.

Glin należy do najczęściej stosowanych w architekturze materiałów. Do jego atutów należy zwłaszcza niewielka gęstość, bo ta sprawia, że wykonywane z niego elementy nie są ciężkie – a to umożliwia wyprodukowanie wielu różnorodnych konstrukcji. Wykazuje jednak pewną wadę – w stanie czystym nie jest zbyt odporne, dlatego w architekturze raz innych dziedzinach przemysłu stosuje się przede wszystkim jego mieszanki, które charakteryzują się sporą wytrzymałością przy wspomnianej niewielkiej masie. W budownictwie najczęściej wykorzystywanymi elementami są pręty oraz profile aluminiowe. W jakich celach jednak konkretnie się je stosuje?

Użycie profili aluminiowych w rozrywce

Profile aluminiowe to doskonały surowiec do wykonywania przenośnych konstrukcji. Z ich zastosowaniem buduje się między innymi przenośne sceny, wiaty handlowe czy na imprezy masowe oraz stanowiska targowe. Na zainteresowanie nimi w szczególnym stopniu rzutuje ich lekkość i wytrzymałość, lecz także prostota budowania konstrukcji oraz fakt, iż bez trudu możemy nadać im potrzebny wygląd. Pozwalają na to innowacyjne techniki takie jak malowanie proszkowe, dzięki któremu profile aluminiowe mogą być pokryte lakierem o każdym odcieniu na długi okres, gdyż naniesiona w ten sposób farba jest wytrzymała na uszkodzenia mechaniczne.

Inne przykłady wykorzystania profili aluminiowych

Obok konstrukcji składanych, profile aluminiowe są stosowane także w innych dziedzinach. Doskonale zdają egzamin jako części różnego typu pojazdów, urządzeń lub sprzętu sportowego. Profile aluminiowe są też stosowane przez inżynierów w armii, przy budowie przeszklonych obiektów budowlanych, w wytwórstwie ogrodzeń oraz poręczy, a także w przewozach samochodowych. Warto również wspomnieć, że profile aluminiowe są chętnie wykorzystywane przez przedsiębiorstwa wytwarzające sprzęt elektroniczny czy gospodarstwa domowego.

Dane firmy:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]