Pergole tarasowa – idealne uzupełnienie domu z ogrodem

Chcesz zamówić pergolę lamelową w Warszawie? Sprawdź www.centrumpergoli.pl.

Masz własny dom z dużym ogrodem i zastanawiasz się jak wydajnie zagospodarować tę przestrzeń, aby stała się maksymalnie przydatna? Zamierzasz spędzać jak najwięcej godzin poza domem, nie ograniczając się tylko do pogodnych dni? Odpowiedzią dla Ciebie jest montaż zadaszenia tarasowego albo wolno stojącej pergoli ogrodowej, pozwolą Ci korzystać z takiego relaksu niezależnie od warunków atmosferycznych.

Zadaszenie tarasowe – ogromne możliwości dobrania koloru poszycia i rozmiaru

Pergole są elementem całorocznym bądź mobilnym, czyli składanym i rozkładanym w zależności od potrzeb, aczkolwiek osoby prywatne najczęściej decydują się na to pierwsze rozwiązanie. Pergola zamontowana do ściany budynku tworzy zadaszony taras, co na ogół znacznie zwiększa przestrzeń użytkową obiektu. Zadaszenie tarasowe chroni lokatorów i ustawione pod nim meble przed promieniami słońca oraz deszczem. Większość oferowanych w sprzedaży modeli pergoli można wybudować nie tylko przy ścianie budynku, ale także jako oddzielny element wkomponowany w układ ogrodu. Trzeba nadmienić, że niektóre wzory zadaszenia tarasowego można zamontować także w przestrzeni między dwiema ścianami. Współcześnie zadaszenia tarasowe produkowane są z wytrzymałych i odpornych na korozję aluminium oraz stali nierdzewnej. Konstrukcje w całości zbudowane z drewna to już rzadkość.

Najnowsze projekty pergoli i zadaszeń tarasowych dają bardzo duże możliwości dobrania ich pod kątem barwy i wariantu poszycia bądź rozmiaru. Osoby niezmiernie wymagające bez problemu znajdą również pergole zaopatrzone w użyteczne udogodnienia, takie jak wydajne systemy odprowadzania wody, rolety boczne, a nawet automatykę pogodową. Sterowanie zadaszeniem za pomocą pilota to obecnie standard, choć w dalszym ciągu sprzedawane są modele obsługiwane manualnie.

Pergola materiałowa czy lamelowa – różnice

Ci, którzy zdecydowali się na kupno pergoli tarasowej mają do wyboru dwa rodzaje zadaszenia – materiałowe lub lamelowe. W drugim wariancie zadaszenie zbudowane jest z lameli, innymi słowy “piór” poruszających się podobnie jak żaluzje. Użytkownik może zmieniać kąt nachylenia lameli, regulując tą drogą ilość światła przenikającego przez zadaszenie lub całkowicie je zamknąć. Z kolei w pergolach materiałowych pokrycie dachowe sporządzone jest z tkaniny (zwykle jest to trwała i wodoszczelna tkanina PCV), które przesuwa się w poziomie. Zadaszenie da się zupełnie otworzyć bądź zamknąć, ewentualnie pozostawić je w części odsłonięte. Każde z tych rozwiązań bardzo dobrze się sprawdzają, więc wybór jednej z tych opcji zależy już tylko od preferencji użytkownika i jego osobistych potrzeb.

Dane firmy:
LUBAS CONCEPT Karol Lubas
ul. Mszczonowska 14
05-090 Janki

Mob.: +48 505 820 219
E-mail: [email protected]