Sklejka szalunkowa – podstawowe informacje

Nie szukaj już więcej! Tutaj zamówisz sklejki szalunkowe.

Deski szalunkowe to istotny komponent konstrukcji szalunkowych. Tę rolę mogą pełnić typowe deski z drewna lub płyty wytworzone z innego surowca, jednak przeważnie stosowana jest sklejka szalunkowa. Zadaniem szalunków jest nadanie formy wylewanego betonu – dzięki nim można zatem postawić domy ze ścianami wykonanymi z tego materiału. Szalunki są również wykorzystywane w budowlach murowanych, gdzie umożliwiają wykonanie otworów na stolarkę, czyli drzwi czy okna. Objaśniamy, z czego wytwarzana jest sklejka szalunkowa i co robić, jeśli jej potrzebujemy, a nie chcemy nabywać własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – rodzaje

Jeszcze kilka lat temu w szalunkach z reguły wykorzystywane były deski z bloków drewna. Te aczkolwiek były kosztowne, a przy tym nie posiadały wymaganych parametrów – zwykle źle radziły sobie z wilgocią. W związku z tym obecnie wykorzystywana jest głównie sklejka szalunkowa. Produkuje się ją z przeróżnych gatunków drewna – na ogół z brzozy, olchy lub topoli. W ofercie producentów znajdziemy różnego rodzaju sklejki szalunkowe. Jednym z nich są warianty wodoodporne, które wytwarza się przy użyciu kleje z żywicy mocznikowo-melaminowo-formaldehydowej. Inny częstokroć wykorzystywany wariant to sklejka antypoślizgowa pokryta z obu stron powłoką perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – wynajmij, jeśli nie możesz kupić

Firmy budowlane mają zwykle swoją sklejkę szalunkową wraz z częściami umożliwiającymi jej łączenie. Kiedy jednak planujemy budowę garażu lub domu na własną rękę, nie ma potrzeby kupowania wszystkich części szalunków – możemy je wynająć, np. w Małopolsce przez stronę ABCszalunki.pl. Poza samymi deskami szalunkowej, firma oferuje też wynajem innych akcesoriów potrzebnych do ustawienia szalunków – m.in. łączników i głowic.

Dane firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]