Szalunki – systemy do łatwego montażu i demontażu

Więcej szczegółów o szalunkach Kraków.

Deskowanie, czyli po prostu szalunki, to tymczasowe konstrukcje pozwalające na wznoszenie murów budynków. Zwykle używa się ich w przypadku wylewania ścian betonowych – wtedy są one niezbędne do tego, aby właściwie je ukształtować i powstrzymać rozlewanie się kompozytu. Poza tym szalunki wykorzystuje się również w czasie wznoszenia obiektów murowanych, gdzie ich użycie umożliwia przygotowanie otworów na drzwi, okna oraz bramy. W tym wpisie wyjaśniamy, z czego wykonane są dzisiejsze szalunki i gdzie inwestorzy mogą je znaleźć.

Z jakich surowców wyprodukowane są szalunki?

Klasycznym rodzajem szalunków jest konstrukcja utworzona z grubych sklejek połączonych ze sobą gwoździami czy też drewnianych desek, którą można wykorzystać ponownie po zdemontowaniu. Rozbiórka takich szalunków jest jednak ciężka – większa część wykonawców oraz inwestorów decyduje się więc na zastosowanie szalunków wielokrotnego użytku – struktur służących do szybkiego i nieskomplikowanego składania oraz rozkładania. Tego typu szalunki mogą być wyprodukowane z drewna, sklejki lub metalu, a także łączyć w sobie 2 a nawet 3 materiały. Najczęściej jednak korzysta się ze sklejki – przede wszystkim z takich rodzajów drewna jak brzoza czyi topola, a strukturę spajają głowice ze stali bądź aluminium, łączniki, belki i narożniki.

Wynajęcie szalunków – nie musisz ich nabywać?

Podmioty często parające się pracami budowlanymi mają swoje szalunki. Inaczej jest jednak w przypadku inwestorów, którzy zamierzają planujących wznieść jeden obiekt czy ekip, które zwykle świadczą odmienne usługi. Zakup wszystkich modułów niezbędnych do skonstruowania szalunku byłby całkowicie nieopłacalny . Znacznie ekonomiczniejszym rozwiązaniem będzie wypożyczenie szalunków.

Dane firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]