Programy do digital paintingu i jak szukać kursów malarstwa cyfrowego

Jeśli szukasz szczegółowych informacji dotyczących malarstwa komputerowego, kliknij tutaj.

Sztuka nie zostaje w tyle i od dziesięcioleci usiłuje podążać drogą cyfrowego postępu. Talent do malowania tradycyjnymi technikami współcześnie nie jest już jedynym warunkiem, by znaleźć pracę w branży gamingowej czy filmowej, ponieważ te gałęzie rozrywki do opracowania koncepcji postaci i świata przedstawionego korzystają przeważnie z profesjonalnego oprogramowania. Mając świadomość tych realiów ogromna grupa początkujących artystów zaczynając swoją przygodę z malarstwem od razu sięga po popularne programy, stosowane na co dzień w malarstwie cyfrowym.

Digital painting – nieograniczona wolność dla twórców

Istnieje mnóstwo programów wykorzystanych obecnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa komputerowego. Jednym z najstarszych z nich to Photoshop od Adobe, który mimo iż powstał jako narzędzie do retuszu zdjęć, szybko stał się podstawowym softwarem ilustratorów i game devów. Wraz z sukcesem Photoshopa powstały kolejne pokrewne programy, jak m.in. Clip Paint Studio, ArtRage czy Affinity Photo, w których przy użyciu rozmaitych cyfrowych pędzli można tworzyć prace przypominające obrazy wykonane farbami olejnymi, farbami akwarelowymi bądź temperą. Digital painting daje twórcom nieograniczoną wolność – artysta ma możliwość korygowania nietrafionych pociągnięć pędzla, a także ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowe farby wszak się nigdy nie wyczerpują!

Malarstwo cyfrowe – kurs pod okiem instruktora

Na ogół nauka malarstwa cyfrowego toczy się w porównywalny sposób jak poznawanie tradycyjnych technik malarskich. Owszem pierwsze kroki warto postawić samodzielnie, jednak by dobrze rozwinąć swoje umiejętności, a zarazem poznać wszelkie opcje oprogramowania oraz najpopularniejsze triki używania pędzli, rekomendujemy wykupić kurs prowadzony przez kompetentnego instruktora. Jeśli w okolicy twojego miejsca zamieszkania nie działa szkoła rysunku, która oferuje szkolenie z malarstwa cyfrowego, możesz wykupić dostęp do rozmaitych kursów Adobe Photoshop online. Zróżnicowanie technik jakie analizują takie szkolenia jest szerokie i nie uczą one tylko podstaw działania oprogramowania. Istotne jest jednakże, by postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online postawić na taki, który pozwala kursantowi na kontakt z twórcą szkolenia.

Dane firmy:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]