Zimowy kurs turystyki wysokogórskiej – ucz się od profesjonalistów

Kurs górski - więcej o ofercie na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/szkolenia/.

Góry są niebezpieczne, ale również są urzekające. Właściwie co kilka dni, a głównie w miesiącach, kiedy wczasowicze tłumnie napływają do popularnych miejscowości wypoczynkowych zlokalizowanych u podnóży słynnych szczytów, dowiadujemy się o kolejnych nieszczęśliwych zdarzeniach z udziałem ludzi, którzy bez właściwego wyposażenia wybrali się na wycieczkę trasą o wysokiej trudności. Zatem entuzjastom gór wysokich pragnącym przeszkolić się w bezpiecznym przemieszczaniu się po nich rekomendujemy zgłosić się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs turystyki wysokogórskiej – szkolenie nie tylko z asekuracji, survivalu i poruszania się w rakach

Najlepszym sposobem, aby pozyskać istotną wiedzę jest odbycie kompleksowego kursu pod okiem specjalistów z każdego z najistotniejszych obszarów łączących się ze wspinaczką wysokogórską, a więc przewodników górskich, instruktorów wspinaczki oraz ratowników górskich. Pod ich okiem partycypanci kursu górskiego nauczą się m.in. poprawnego poruszania się na rakietach śnieżnych i w rakach, posługiwania się czekanem, przyswoją sobie zasady autoasekuracji, asekuracji i metody ratowania się przy upadku, przemieszczania się po szlakach zaopatrzonych w via ferraty, a także w zespole linowym. Co istotne, kurs górski uczy uczestników podstaw medycyny górskiej, survivalu i orientacji w terenie, które są niezbędne w przypadku rozmaitych niebezpiecznych wypadków. Kurs pokrywa też reguły poprawnego działania w trakcie lawiny.

Szkolenia górskie, w tym także zimowy kurs turystyki wysokogórskiej, organizuje biuro Exploruj.pl, które posiada ogromne doświadczenie jako realizator wypraw w łańcuchy górskie rozsiane po całym świecie. Szkolenia odbywają się na łonie natury (w Polsce, w Austrii oraz na Słowacji) w małych grupach, które najczęściej mają nie więcej niż 6 osób. Dzięki temu przyswajanie nowych umiejętności toczy się w przyjemnej atmosferze. Instruktorzy mają wtedy sposobność poświęcić każdemu z uczestników szkolenia odpowiednią ilość uwagi i czasu, aby mogli oni w pełni opanować najważniejszą wiedzę, niezbędną do pewnego poruszania się w górach.

Dane firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]