Atrakcje turystyczne w Małopolsce – portal nie tylko dla turystów

Co warto wiedzieć o fajnych miejscach w Małopolsce?

Choć Małopolska to jedno z mniejszych polskich województw, ma ono sporo do zaoferowania zarówno turystom z innych części kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu wiele, dlatego nieraz ciężko znaleźć coś dla siebie w potopie informacji o zbliżających się wydarzeniach kulturalnych czy sportowych oraz godnych odwiedzenia zabytkach w Małopolsce.

Gdzie szukać rzetelnych informacji o interesujących miejscach w Małopolsce?

By przybliżyć potencjalnym zwiedzającym ciekawe miejsca turystyczne tego regionu, powstał portal visitmalopolska.pl. Publikowane są tu wiadomości nie tylko o interesujących zabytkach oraz miejscach w Małopolsce, jak również o wystawach i wydarzeniach folklorystycznych, sportowych czy kulturalnych planowanych na jego obszarze. Witryna prowadzona jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach MSIT, a więc Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże serwis? Turyści organizujący pobyt w Małopolsce o razu na głównej stronie spostrzegą mapkę, na której szybko odszukają Centra Informacji Turystycznej, hotele, motele i schroniska młodzieżowe oraz zabytki i muzea zlokalizowane w różnych punktach województwa. Strona ułatwia zorganizowanie wizyty na południu Polski również pod kątem logistycznym, dostarczając informacje zarówno o lotniskach i dworcach, jak i o wypożyczalniach aut i parkingach. Oprócz tego dla osób, które z różnych przyczyn nie mogą przyjechać do Małopolski, portal przygotował kilka wirtualnych spacerów pokazujące m.in. urok miejscowego folkloru, trasy rowerowe czy Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO.

Serwis o zabytkach w Małopolsce nie zaniedbuje zagranicznych podróżników

Portal visitmalopolska.pl nie zaniedbuje również zagranicznych turystach, którzy chętnie odwiedzają Kraków, Zakopane czy pozostałe ciekawe miejscowości. Komunikaty zawarte na portalu publikowane są wobec tego w języku angielskim, ale również w między innymi w języku niemieckim, francuskim, włoskim oraz hiszpańskim. podróżnicy z zagranicy znajdą tu wykaz ambasad oraz konsulatów zlokalizowanych w regionie województwa małopolskiego. Wyjątkowo przydatny dla cudzoziemców jest także dział Rozmówki, gdzie poznają najpopularniejsze wyrażenia i sformułowania, które umożliwią im dogadać się z Polakami w przeróżnych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć w trakcie podróży.

Dane firmy:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego