Aktywne wyprawy – atrakcyjne trekkingi i szkolenia dla każdego

Na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-dla-aktywnych/ poznasz aktualną ofertę wycieczek dla aktywnych.

Znane są dwie kategorie ludzi: pierwsi kochają czas wolny spędzać na przyjemnej bezczynności, a drudzy w każdy dzień wolny muszą zrobić coś wyjątkowego, czego dotąd jeszcze nie przeżyli. Z myślą o tych ostatnich biura turystyczne tworzą ciekawe oferty wycieczek dla aktywnych.

Okazja na zawiązanie długoterminowych przyjaźni – aktywne wyprawy

Wycieczki dla aktywnych to drobiazgowo zaplanowane parodniowe wyprawy dla osób, które chcą zobaczyć rozmaite zakątki świata oraz naszego kraju z całkiem innej perspektywy. Plan takich podróży jest naszpikowany porywającymi atrakcjami, których zwykły turysta nie przeżyje z pozycji komfortowego leżaka na patio dzierżawionej kwatery w górach. Wyprawa dla osób poszukujących nowych doświadczeń to także wspaniała szansa, aby przyswoić sobie dodatkowe kwalifikacje, bowiem częstokroć łączy się ze szkoleniami koniecznymi do opanowania reguł przetrwania w określonym terenie. Podczas wycieczki w góry można między innymi dowiedzieć się, jak posługiwać się czekanem oraz rakami czy jak poruszać się po via ferratach. Partycypanci zapoznają się strategie survivalu, jak również tego, jak postępować w zagrażających życiu okolicznościach, które mogą się im przydarzyć, a więc np. w razie lawiny. Trzeba także nadmienić, iż taka wyprawa w góry pełna jest skomplikowanych wyzwań wymagających zaufania i kooperacji z innymi uczestnikami, co może skutkować zawiązaniem długoterminowych przyjaźni.

Aktywne wycieczki to nie tylko góry w Polsce

Najbardziej atrakcyjne wycieczki, do których musimy wykazać się znakomitą kondycją fizyczną, to głównie wyprawy w góry, w tym także w góry wysokie, a celem są wierzchołki zlokalizowane na całym świecie. Osoby bez doświadczenia w wycieczkach po górach, ale z mocną kondycją fizyczną, mogą zapisać się np. na trekking po Podhalu i pokonać cztery główne szczyty tego rejonu: Giewont, Turbacz, Babią Górę oraz Trzy Korony. Mogą również zwiedzić Sycylię, gdzie zobacząz bliska miejscowe parki narodowe, wulkan Etna i odwiedzą przepiękne miasta tej wyspy – Trapani, Palermo oraz Katanię. Ale Stary kontynent to nie jedyne tereny, dostępne dla niedoświadczonych turystów – bez większych przeszkód dadzą sobie rade też w trakcie wycieczki na Wyspy Komodo lub do Nepalu.

Dane firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]