Marzysz o wyjeździe na skitury? Sprawdź, co warto zwiedzić!

Szukasz więcej wiadomości o pełnej ofercie skitur? Doskonale trafiłeś! Wejdź na www.exploruj.pl.

Większość osób podróżujących w góry w okresie zimowym, udaje się tam zazwyczaj jedynie po to, żeby spędzać dni na białym szaleństwie na nartach lub na snowboardzie. Jednak nie jest to jedyna forma aktywnego wypoczynku, którą można uprawiać w zimowe dni w górach. Osoby, które chciałyby sprawdzić, czy podołają bardziej wyczerpującemu fizycznemu wyzwaniu, powinny choć raz zapisać się na wyprawy na rakietach albo skitury.

Skitury , czyli terenowa jazda na nartach

Turystyka na nartach przeżywa w ostatnich latach swój rozkwit. Coraz więcej turystów nie oczekuje już sztampowego wypoczynku w górskim domku z drewna i przelotnego zjazdu z popularniejszych tras narciarskich. Ci, którzy pragną poznać góry bliżej, decydują się na doświadczanie ich piękna podczas dość intensywnych, jednak ogromnie satysfakcjonujących skitur. Jazda terenowa na nartach jest jednak przeznaczona wyłącznie dla obeznanych w górach osób, które poznały bardzo dobrze technikę jazdy i które potrafią też posługiwać się rakami oraz czekanem. Czemu? Przemieszczanie się poza dostosowanymi dla turystów trasami, jest po prostu dużo trudniejsze. Wymaga także posiadania lżejszych nart i butów.

Skitury – nie tylko na starym kontynencie

Skitury organizowane są w licznych pasmach górskich. Na starym kontynencie atrakcyjnymi destynacjami dla miłośników turystyki narciarskiej są niewątpliwie włoskie Alpy i Riła oraz Pirin w Bułgarii, gdzie świetnie dadzą sobie radę również skiturowcy o umiejętnościach na średnim poziomie. Polscy turyści nie nie muszą jednakże ograniczać się jedynie do wypadów odbywających się w granicach naszego kontynentu – na nartach można przejść przez łańcuch górski afrykańskiego Atlasu Wysokiego– panują tam doskonałe warunki do tego rodzaju wypraw. W trakcie takiej skitury największą atrakcją jest sposobność wspięcia się na wierzchołek Jabal Toubkal leżący na wysokości 4167 metrów n.p.m. Osoby zastanawiające się nad uczestnictwem w tego typu wypadzie w górach, które nie są pewne, czy jakaś trasa okaże się odpowiednia do zdobytych przez nie umiejętności, mogą zwrócić się o pomoc organizatora skitur i jego instruktorów.

Dane firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]