Najpiękniejsze trasy rowerowe Małopolski

Tutaj uzyskasz więcej szczegółów o najciekawszych trasach rowerowych w Małopolsce.

Tatry, Przełom Dunajca, kopalnia soli w Wieliczce – to w największym stopniu wyraziste atrakcje Małopolski. Jakie jeszcze interesujące miejsca należałoby odwiedzić? Opisujemy interesujące, znane i nowe, ale z pewnością najładniejsze miejsca w Małopolsce.

Najładniejsze mało znane miejsca w Małopolsce

Atrakcji w Małopolsce jest dużo – w wielu z nich spotykamy tłumy, jednak czy znasz te mniej znane i nieznane miejsca w Małopolsce, które warto ujrzeć?
Zamek Tenczyn w Rudnie nie jest atrakcją całkowicie nieznaną, jednak jednak mniej słynną niż inne malownicze ruiny – odwiedzają go zwłaszcza amanci zamków i mieszkańcy okolicy. Jednakże zamek Tenczyn nie bez powodu bywa określany jako perła na Szlaku Orlich Gniazd – ruiny, choć nie są rozległe, przedstawiają się interesująco, a nawet tajemniczo, a na dodatek rozciąga się z nich przecudowny krajobraz – przy dobrej pogodzie można podziwiać Tatry.
Inne mniej kultowe atrakcje w Małopolsce to drewniane kościoły i cerkwie. Jeden z najbardziej intrygujących drewnianych kościołów znajduje się w Dębnie Podhalańskim – został wpisany na listę UNESCO między innymi ze względu na najodpowiedniej zachowaną polichromię w Europie, jaka zdobi jego wnętrze.
Małopolska słynie z Tatr i Pienin, jednak warte uwagi są też mniej widokowe pasma górskie. Przykładem niemal nieznanego miejsca w Małopolsce jest wybitnie tajemniczy Beskid Niski, o dużo mniej skomercjalizowany i słynny aniżeli Bieszczady, chociaż ma podobne zalety.
Ciekawe atrakcje w Małopolsce / Piękne oraz interesujące miejsca w Małopolsce / Najpiękniejsze godne polecenia miejsca w Małopolsce / Powinieneś to zobaczyć! Atrakcyjne miejsca w Małopolsce
Wszyscy słuchali o kopalni soli w Wieliczce, jednak mało kto wie, iż kopalnia soli w Bochni to najstarszy działający zakład przemysłowy w Europie, a tutejsza historia wydobycia soli ma nawet 3500 lat.
Inne ładne, godne polecenia miejsce w Małopolsce to bezsprzecznie Zalipie, innymi słowy wieś ze słynnymi bielonymi chatami ozdobionymi kolorowymi kwiatami.
Na koniec należy nadmienić o Dolinkach Krakowskich. Podróżnicy właściwie tu nie docierają, chociaż tutejsze skały przyciągają miłośników wspinaczki, nie jedynie amatorów, ale także uznanych alpinistów oraz himalaistów.