Trekking w Alpach – wycieczki nie tylko dla zaawansowanych

Pod tym linkiem poznasz aktualną ofertę wycieczki w Alpy Austriackie.

Polscy pasjonaci gór, którzy poznali już na wskroś wszelkie szlaki w w Karpatach, w Górach Świętokrzyskich oraz w Sudetach, często zaczynają poszukiwać nowych wrażeń i wertują oferty wycieczek w inne góry Europy. Wielu z nich postawi na wyjazd w Alpy, gdzie być może po raz pierwszy spotkają się z trekkingiem bądź narciarstwem wysokogórskim.

Przepiękne szczyty Alp – fantazja wspinaczy ze wszystkich stron świata

Alpy są najwyższym górskim łańcuchem w Europie, którego obszar rozciąga się parę europejskich państw, między innymi Austrię, Włochy, Szwajcarię oraz – rzecz jasna – Francję, gdzie położony jest najwyższy wierzchołek górski Starego Kontynentu, a więc Mont Blanc, znany także jako Dach Europy (jego wysokość to 4808 m n.p.m.). Jakkolwiek to nie jedyny 4-tysięcznik w Alpach – pozostałe wspaniałe wierzchołki, o których zdobyciu fantazjują wspinacze z całego świata, to na przykład Matterhorn – 4478 m n.p.m, Nordend – 4609 m n.p.m. i Dom – 4545 m n.p.m., a także inne ważne dla wspinaczki szczyty, jak Aiguille du Dru oraz Les Droites. Alpy dzieli się na wyższe Alpy Zachodnie oraz niższe Alpy Wschodnie.

Podczas wyprawy w Alpy możesz rozszerzać swoje umiejętności

Jakie wycieczki w Alpy oferują lokalni organizatorzy wypraw oraz trekkingów w górach? Jest wiele atrakcyjnych propozycji przeznaczonych dla entuzjastów gór o rozmaitym stopniu zaawansowania. Osoby, które nie miały jeszcze kontaktu z narciarstwem wysokogórskim, lecz posiadają optymalną kondycję fizyczną i nabyły już biegłość w jeździe na nartach, mogą uczestniczyć w 7-dniowym skitourze po terenach Południowego Tyrolu we Włoszech. Z kolei do osób zaawansowanych kierowane są wypady na via ferraty w Austrii powiązane z ćwiczeniami pod okiem instruktora-przewodnika, co pozwala bezpiecznie podnosić swoje umiejętności. Tym, których interesuje przede wszystkim wymiar szkoleniowy, rekomendujemy 10-dniowy Projekt 6000, którego celem jest szkolenie z fundamentów prawidłowego poruszania się w górach wysokich. Największym plusem tych wycieczek jest to, że odbywają się w niewielkich, zwykle kilkuosobowych grupach, co powoduje, iż każdy z uczestników otrzymuje pełną uwagę instruktorów.

Z najlepszymi przewodnikami i szkoleniowcami, wycieczka w Alpy okaże się jedynym w swoim rodzaju przeżyciem, przynoszącym satysfakcję z przezwyciężania osobistych ograniczeń, ale także rozpalającym apetyt na więcej.

Dane firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]