Co warto wiedzieć o mass collect?

Czym jest mass collect?

Mass collect jest usługą, która pozwala na szybką weryfikację przelewów na konto. Prezentujemy w skrócie, jak działa mass collect i jak upraszcza organizację małym oraz dużym firmom.

Mass collect – korzyści z przypisania kontrahentom unikalnych numerów rachunków

Funkcja usługi mass collect jest w rzeczywistości niesłychanie prosta. Polega na nadaniu każdemu kontrahentowi unikalnego numeru rachunku, który staje się równocześnie jego symbolem identyfikacyjnym. Takie podejście zdaje egzamin tam, gdzie co miesiąc obsługiwana jest duża grupa klientów, a więc na przykład na uczelniach wyższych, w firmach dostarczających usługi telekomunikacyjne czy wszystkich działalnościach, gdzie wykorzystywany jest system abonencki (m.in. w klubach fitness). Opłaty wpływające w usłudze mass collect kierowane są na wskazany rachunek firmowy, jednak wcześniejsze przydzielenie kontrahentom unikatowych numerów rachunków pozwala na ich efektywniejsze zdefiniowanie, bez względu na to, jaki sposób wybrali oni do dokonania przelewu (przelew pocztowy, przelew z karty bądź standardowy przelew). Korzystanie z mass collect przekłada się również na szybsze księgowanie przelewów aniżeli podczas księgowania manualnego, a jednocześnie na eliminację potencjalnych pomyłek nierzadko wynikających w trakcie tej czynności.

Mass collect także dla podmiotów rozliczających poniżej stu faktur

Choć mass collect nie jest aktualnie oferowana w większości banków (posiadają ją m.in. PM Bank i ING Bank Śląski) wypada rozważyć jej wdrożenie w firmie, także takiej, która co miesiąc obsługuje poniżej 100 dokumentów księgowych. Wdrożenie mass collect niesie ze sobą bowiem kilka korzyści, jak np. oszczędność czasu pracowników zajmujących się księgowością, możliwość połączenia z systemem finansowo–księgowym (a zatem łatwiejsze kontrolowanie wpływających należności) czy powiązanie z narzędziami Finance Automation. Taką autorską aplikacją służącą do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Pozwala ona nie tylko na integrację z systemem mass collect banku, ale posiada także opcję wysyłania powiadomień o nadchodzących płatnościach i windykacji, co w ciągu kilku miesięcy przekłada się na podniesienie terminowości u kontrahentów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]