Kantor internetowy – wymieniaj walutę wygodnie i szybko

Kantor online - sprawdź koniecznie.

Jeszcze dziesięć lat temu jedyną drogą wymiany waluty była wizyta w oddziale banku albo w kantorze – te ostatnie do tej pory spotkać można sklepach wielkopowierzchniowych oraz w galeriach handlowych! Jednak w ekspresowo zmieniającym się świecie, klienci pragną wymieniać waluty obce bez konieczności wychodzenia z domu i po niższych kosztach, wskutek tego też pojawiły się kantory online, które to umożliwiają.

Atuty kantoru online

Działanie kantoru internetowego jest jednakowo proste jak tradycyjnego kantoru. Użytkownik loguje się do serwisu na zarejestrowany przez siebie profil, a w następnej kolejności wpłaca do swojego panelu kwotę, którą potrzebuje przewalutować. Zaletą kantorów online jest w szczególności to, iż przewalutowanie można zlecić w nim w dowolnym momencie, a sama wymiana walut odbywa się już w porze działania serwisu po bieżących kursach, ustalanych na podstawie informacji pobieranych z Forex co kilka sekund, a nie – jak to jest w przypadku tradycyjnych kantorów – po uśrednionych kursach, najczęściej z minionego dnia. Następnym i nadzwyczaj znaczącym walorem kantorów online są niższe spready niż te oferowane przez instytucje bankowe i kantory stacjonarne. Przewalutowanie w tych drugich polskiego złotego (w zależności od indywidualnego cennika) może zakończyć się zapłaceniem spreadu w wysokości nawet 4-5%, tymczasem w kantorze online spready zazwyczaj nie wychodzą poza 2%. Kantory internetowe oferują też kilka dodatkowych usług popularnych wśród klientów, m.in. mają opcję transakcji odroczonej wykonywanej w ustalonym przez nabywcę terminie bądź takiej, w której klient zleca wymianę waluty po ustalonym przez niego kursie (transakcja jest realizowana dopiero wtedy, gdy wyznaczony przez klienta kurs spotka się z kursem na rynku).

Cenisz sobie autonomię w zarządzaniu kapitałem? Kantor wymiany walut online jest dla Ciebie

Kantory wymiany walut online to opcja dla osób doceniających komfort i znaczną swobodę w dyspozycji własnymi pieniędzmi. Używają ich również osoby studiujące lub zatrudnione poza granicami Polski i osoby spłacające pożyczki zaciągnięte w obcej walucie. Lecz nim zdecydujemy się powierzyć swój kapitał kantorowi online, warto zbadać jego reputację oraz poziom bezpieczeństwa, m.in. poprzez przeszukanie strony KNF, czy znajduje się on w jej rejestrze instytucji płatniczych.