Kiedy wziąć kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy jest na pewno jedną z najczęściej wybieranych usług świadczonych przez banki. Nie ma w tym rzecz jasna nic zaskakującego, gdyż możemy zdobyć tak nawet niewielkie sumy – w niektórych bankach najmniejsza stawka kredytu gotówkowego to pięćset złotych. Może on także być sposobem pokrycia poważniejszych zakupów, bowiem zwykle jego największa kwota to nawet 100 000 PLN, jednak klienci o największych dochodach – na przykład prawnicy – mogą pożyczyć aż 500 tysięcy PLN. Odsetki kredytu gotówkowego są zależne w szczególności od możliwości finansowych kredytowej wnioskodawcy i mogą wynieść od ośmiu do aż szesnastu procent. Co oprócz tego warto na jego temat wiedzieć?

Kredyt gotówkowy – o czym nie zapominać?

Jak możemy dowiedzieć się ze spotów reklamowych, kredyty gotówkowe są dostępne dla niemal wszystkich klientów. Wniosek, jaki przedkładamy jest szybko analizowany, przez co środki trafiają do nas maksymalnie po kilku dniach, a dzięki niewielkim wymaganiom, mają szansę ubiegać się o niego także klienci z niedużymi dochodami. To niestety nie znaczy, że kredyt gotówkowy zostanie przyznany wszystkim, gdyż tak jak przy innych typach pożyczki, bank przeanalizuje zdolność kredytową. Środki pozyskane dzięki kredytowi gotówkowemu możemy przeznaczyć na dowolny cel – tak na kupno akcesoriów RTV, jak i samochodu czy pokrycie kosztów wymarzonego urlopu.

Jak bezpiecznie wziąć kredyt gotówkowy?

Decydując się na wzięcie kredytu gotówkowego, należy wiedzieć, że nietrudno wtedy o błędy, których efektem są najczęściej ogromne finansowe tarapaty. Dlatego skorzystanie z konkretnej oferty musimy starannie przemyśleć, zwracając uwagę zarówno na oprocentowanie, jak i pozostałe koszty – między innymi prowizję czy ubezpieczenie. Najlepszym rozwiązaniem niewątpliwie będą więc usługi doświadczonego doradcy kredytowego, który dobierze kredyt odpowiedni dla naszych zarobków, abyśmy mogli oddać go bez większych problemów.