Kredyt bez historii kredytowej dla klientów z pustym BIK-iem

Zaciąganie kredytów cieszy się obecnie wielką popularnością, nie wszyscy jednak mają na to szansę. Istnieje olbrzymia liczba Polaków, którzy nie mogą wziąć kredytu, gdyż nie posiadają zdolności kredytowej. Kogo może dotyczyć ten problem i jak się z nim uporać?

Kredyty bez zdolności kredytowej – kto jej nie ma?

Instytucje bankowe najczęściej mają odrębne warunki, według których przyznają kredyty bądź odmawiają ich przyznania. Można jednak wymienić ogólne czynniki, wpływające na kwestię posiadania lub nie zdolności kredytowej. Przede wszystkim z odmową raczej spotkają się osoby, które spłacają już jakieś pożyczki. Na największe problemy powinni przygotować się klienci, którzy nie brali dotąd żadnego kredytu. Zaliczają się do tego grona zwłaszcza studiujący oraz klienci, którzy pracują od kilku lat i osiągają niskie zarobki albo są zatrudnieni na podstawie umowy o dzieło. Z faktem, iż kredyt nie będzie im przyznany, muszą liczyć się także emeryci. Naturalnie kredytu nie otrzymają także osoby, które nie są w stanie wykazać faktu posiadania przez nie pracy, a także wykonujące pracę w innym kraju. Są to sytuacje, które powodują, że teoretycznie nieosiągalne jest otrzymanie kredytu w banku, przez co ogromna liczba osób zaciąga kredyty w instytucjach pozabankowych. Nie jest to dobre rozwiązanie, gdyż chwilówki i podobne pożyczki wiążą się z bardzo wysokimi opłatami i prowizjami.

Kredyty bez zdolności – czy można je otrzymać?

W przypadku braku zdolności kredytowej dobrze będzie skorzystać z porady pośrednika w ubieganiu się o kredyty bankowe. Podpowie on, który bank posiada mniej restrykcyjne zasady i zechce przyznać kredyt bez zdolności, czy też wskaże możliwość uzyskania kredytu konsolidacyjnego. Przede wszystkim jednak pośrednik podpowie, jak zbudować zdolność kredytową, a jest na to wiele sposobów. Najmocniej na budowanie pozytywnej historii kredytowej wpływa terminowe regulowanie zobowiązań, dobrze będzie zatem zakupić coś na raty, a także korzystać z karty kredytowej i kredytu odnawialnego w banku, w którym chce się ubiegać o kredyt. Znakomitym wyjściem jest też na przykład ubieganie się o kredyt nie samemu, lecz wespół z inną osobą. W tym celu można uczynić współkredytobiorcami rodzeństwo bądź – w przypadku osób, które i tak planowały małżeństwo – wstąpić w związek małżeński. Takich możliwych opcji, jakie doradzić może doświadczony pośrednik, jest wiele.