Myślisz o inwestowaniu? Rozważ zakup sztabek złota

Chcesz kupić złoto w sztabkach? Kliknij tutaj.

Przetrzymywanie środków pieniężnych na lokacie bądź po prostu gromadzenie ich na koncie nie jest dzisiaj tak dochodowe jak kilkanaście lat temu. Niskie oprocentowanie proponowane przez instytucje bankowe, ale też i większa świadomość, że nie inwestowany kapitał przynosi zysku sprawiły, iż Polacy szukają metod, które pozwolą ich finansom zapewniać w przyszłości dodatkowy przychód. Obok nabywania udziałów funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych i akcji, coraz większe grono zwolenników zyskują metale inwestycyjne, a głównie – złote sztabki.

Czy złoto w sztabkach jest pewną lokatą?

Z góry warto stanowczo podkreślić, że inwestycja finansów w złote sztabki to inwestycja na kilka lat. Złoto przeważnie opiera się silniejszym i słabszym zawirowaniom dostrzeganym w gospodarce, a nawet destabilizacja gospodarcza i polityczna nierzadko podbija jego wartość. Oczywiście można zauważyć wahania w jego ceny, jednak badając jej historyczny wykres łatwo można spostrzec, że z czasem ona wzrasta. Co jest tego przyczyną? Od kilkuset lat ilość tego metalu obecna na rynku ogólnie się nie zmienia. Niegdyś był on uniwersalnym środkiem płatniczym, współcześnie jest szeroko wykorzystywany w elektronice,medycynie oraz przemyśle oraz – w dalszym ciągu na potężną skalę – w sztuce i złotnictwie. Pomimo, że wydobycie złota jest nieprzerwane i teoretycznie powinno go przybywać, odzyskiwanie tego metalu zastosowanego np. do produkcji sprzętu elektronicznego (jak piloty do telewizorów czy też odtwarzacze CD) jest często nierentowny, wobec tego zapotrzebowanie na złoto trzyma się wysokim poziomie i prognozuje się, że z biegiem lat trend ten się nie odwróci.

Złoto w sztabkach – produkowane w rozmaitych wagach

Czytając o lokacie środków w złote sztabki gros osób błyskawicznie oszacuje, że to nie dla nich, z uwagi na znaczny koszt. Jednakże złote sztabki są produkowane w różnych wagach, zatem praktycznie każdy może sobie pozwolić na lokatę pewnego wycinka oszczędności w ten kruszec. Złoto można zakupić już w sztabkach o wadze 1 g, 2 g bądź 5 g. Te malutkie sztabki są także doskonałe jako prezent. Zasobniejsi inwestorzy, mający większe fundusze często nabywają cięższe sztabki złota o wadze 20 g, 500 g, a także 1 kg. Trzeba jednakże pamiętać o dwóch kwestiach. Po pierwsze, nie da się pociąć odlanej sztabki przy przyszłej odsprzedaży. Po drugie, inwestując w cięższą sztabkę kupujemy złoto zdecydowanie taniej. Stąd warto kupować złoto w sztabkach o rozmaitej wadze lub zdecydować się na kupno tzw. combibarów, które są od razu rozparcelowane na niewielkie kawałki.

Dane firmy:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]