Sprawdzaj przelicznik i wymieniaj euro na złotówki

Potrzebujesz szczegółowych informacji o aktualnym kursie euro? Zajrzyj na https://bit.ly/3cZZEGi

Euro to dość nowa waluta, bowiem w postaci gotówkowej pojawiła się w obiegu zaledwie na początku XXI wieku. Jest ona w tej chwili obowiązującym środkiem płatniczym w przeważającej części krajów należących do UE. Polska po dziś dzień nie spełnia wymagań, umożliwiających wejście do strefy euro, co nie oznacza, że Polacy nie korzystają z tej waluty na co dzień, czy to robiąc zakupy za granicą bądź też zbierając oszczędności na koncie walutowym.

Euro i plusy z jej korzystania

Powszechne użycie euro w krajach należących do Unii Europejskiej w dużym stopniu ułatwiło życie większości obywateli Europy, zarówno w sferze biznesowej, jak i osobistej. Ujednolicona waluta oznacza bowiem mniejsze komplikacje z policzeniem prawdopodobnego kosztu lub zysku podczas planowania np. transakcji międzynarodowych, co przedtem powodu nieprzewidywalnych wahań kursów między walutami w wielu przypadkach mogło okazać się nietrafioną estymacją. Zamieszkanie w strefie euro wpływa również na wolność poruszania się rezydentów krajów członkowskich, którzy praktycznie w ogóle nie muszą dbać o zaopatrzenie się w optymalną ilość pieniędzy w obcej walucie na czas wakacyjnych wyjazdów zagranicznych. Dziś wystarczy im jedynie ich aktualna karta bankowa, a używając za granicą, nie muszą przejmować się już wysokością spreadów pobieranych przez bank przy każdej płatności.

Wymiana euro na pln w kantorze internetowym – opłacalna i natychmiastowa transakcja

Polska, pomimo przynależności do UE od maja 2004 r., póki co nie spełnia wszystkich przesłanek dopuszczających wprowadzenie euro jako obowiązującej waluty. Nie ma to jednak wpływu na to, że jako mieszkańcy kraju członkowskiego Unii Europejskiej na co dzień prowadzimy interesy oraz dokonujemy zakupów w euro. Osoby często dokonujące przelewów w tej walucie mogą w kilka sekund poznać aktualny kurs euro na stronie kantoru internetowego, a dodatkowo także błyskawicznie wymienić euro na złotówki bez konieczności wizyty w kantorze stacjonarnym. Wymiana euro w kantorach online przez wzgląd na mniejsze spready jest korzystniejsza i wygodniejsza, gdyż można ją zaplanować w dowolnej porze dnia (nawet w środku nocy!), a przeliczenie waluty odbywa się po kursach uaktualnianych co kilka chwil, a nie – jak to przeważnie jest przyjęte w kantorach tradycyjnych oraz bankach – na podstawie średniego kursu z minionego dnia.

Dane firmy:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]