Marzysz o trekkingu w Himalajach? Znajdź firmę planującą takie wyjazdy

Szukasz szczegółowych wiadomości o pełnej ofercie wyprawy w Himalaje? Idealnie trafiłeś! Zajrzyj na www.exploruj.pl.

Łańcuch Himalajów wspólnie z położonym w pobliżu pasmem Karakorum to góry owiane prawdziwą legendą. Oddziałuje na to dużo elementów – w głównej mierze fakt, że są to najwyższe łańcuchy górskie naszej planety i to oczywiście w tym miejscu leżą wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Należy wspomnieć też o skrajnej trudności poniektórych szczytów oraz tym, że to właśnie Himalaje są polem zmagań zawodowych wspinaczy z całego świata. Nie dziwi nas zatem zainteresowanie, jakie budzą wycieczki w Himalaje także pośród zwykłych turystów.

Trekking w Himalajach – nie musisz organizować go samodzielnie

Na początku warto zaakcentować, że jeżeli mówimy o trekkingu, Himalaje oraz Karakorum są bardzo trudnymi górami – nawet, gdy wyprawa nie nie ma na celu wejścia na dany wierzchołek. Źródłem kłopotów bywa też samo przygotowanie wyjazdu – kupno biletów lotniczych oraz otrzymanie wizy i pozwolenia. Tym samym najodpowiedniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty firm aranżujących trekkingi w tych okolicach. Kolejnym plusem jest piecza zawodowych przewodników (w tym polskojęzycznych), co sprawi, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny nawet dla osób, nie mających praktyki w poruszaniu się po tak wysokich górach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla profesjonalistów

Z jasnych przyczyn osoby podczas swojego pierwszego wyjazdu w Karakorum albo Himalaje z rzadka postanawiają o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie oznacza to jednakże, że te góry znajdują się poza ich zasięgiem, bowiem nierzadko organizowane są trekkingi w pobliżu takich wierzchołków jak Annapurna, Lhotse czy Everest. Na biorących udział w tych trekkingach czeka nie tylko okazja do pokonania swoich słabości, ale też możliwość obserwacji powszedniego życia Nepalczyków i podziwianie nieprzeciętnych krajobrazów, jak na przykład lodowiec Khumbu u podnóży Everestu.

Dane firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]