Trekkingi w Dolomitach dla miłośników aktywnego wypoczynku

Sprawdź Dolomity trekking na https://www.exploruj.pl/gora/dolomity/.

Pasjonaci czynnego wypoczynku na pewno przebyli większość tras trekkingowych w naszym kraju, które położone są w Bieszczadach, w Karkonoszach i w Tatrach. Niewątpliwie wywołują one zachwyt, jednak osoby chętnie uprawiające ten rodzaj sportu po jakimś czasie pragną zasmakować podekscytowania płynących z ekskursji po mało znanym obszarze. Dlaczego zatem korzystać tylko z szlaków w polskich górach, jeśli można zachwycać się wspaniałymi widokami we włoskich Dolomitach?

Dolomity – pełne ostrych grani, baszt skalnych oraz turni

Dolomity, a więc pasmo górskie leżące całkowicie w północno-wschodniej części Włoch, wyróżniają się znaczną ilością poszarpanych grani, baszt skalnych i turni, które w ciągu dnia padającego na nie światła zmieniają swój kolor. Jest to również jeden z najbardziej zachwycających masywów górskich naszego kontynentu (o ile nie całego świata!), nie dziwi więc, że w pierwszej dekadzie XXI w. dodano je na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Pomimo tego, iż w górach tych występują kilkusetmetrowe pionowe skalne ściany, liczne urwiska i nadzwyczaj strome stoki, oznaczono w nich także wiele łatwiejszych szlaków krajobrazowych, z którymi poradzi sobie większość turystów mających pewne doświadczenie w trekkingu.

Trekking we włoskich Dolomitach dla początkujących i zaawansowanych turystów

Początkujących pasjonatów trekkingu z pewnością urzeknie przejście przez te góry po via ferratach, czyli po szlakach turystycznych, które są zaopatrzone w liny asekuracyjne. Scenariusz ekskursji tego typu jest tak skonstruowany, żeby ich uczestnicy mieli czas na szkolenie z podstaw asekuracji, a także metod przemieszczania się po takim szlaku. Bardziej obeznani z górami i mający wysokie przygotowanie fizyczne turyści będą zachwyceni przeprawą po szlaku na graniach Brenty, najbardziej znanego pasma górskiego Dolomitów. Wycieczka ta może być dla większości osób fizycznie bardzo wyczerpująca, ale jej uczestnicy zapewne zapamiętają ją przez całe życie. W Dolomitach można spędzić też aktywnie zimowe miesiące, poruszając się po mniej spadzistych obszarach na śnieżnych rakietach. Tak można zachwycać się m.in. wierzchołkiem Averau i szczytami grupy Tre Cime.

Dane firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]