Trekkingi w górach – oferta dla doświadczonych entuzjastów gór

trekkingi

Górskie wycieczki mogą przybierać rozmaite postaci. Od spokojnych spacerów po łatwych szlakach w bezpiecznym sąsiedztwie schronisk turystycznych, przez piesze, wielogodzinne marsze po szlakach plasujących się wyżej pod względem trudności, aż po zaawansowane trekkingi. Żeby uczestniczyć w trekkingach, niezbędne jest doświadczenie w poruszaniu się po górach (po oznaczonych trasach, jak i poza nimi), co najmniej dobra kondycja, a także umiejętność obsługiwania sprzętu turystycznego oraz wspinaczkowego. Niemniej jednak w zamian za nieraz gigantyczny nakład pracy zyskujemy możliwość obcowania z dziewiczą naturą i podziwiania cudownych widoków.

Trekkingi – skala trudności

Poziom trudności jest uzależniony od obszarów, przez które biegną trekkingi. Fachowcy rozróżniają 3 stopnie trudności pieszych wypraw w rejony górskie. W trekkingach najniższego stopnia partycypować mogą wszyscy, którzy wyróżniają się dobrą kondycją, a ich zdrowie nie jest przeszkodą do intensywnej aktywności. Kolejny stopień trudności wymaga lepszej kondycji i co najmniej minimalnego doświadczenia w górach – chociażby w polskich Tatrach. Najwyższy poziom to wycieczki dla jednostek z najlepszą sprawnością fizyczną, znajomością specyfiki wysokich łańcuchów górskich i radzącym sobie z użyciem sprzętu, jak również przyzwyczajonych do mało komfortowych warunków obozowania podczas wielodniowej wyprawy.

Trekkingi – Góry Przeklęte i Andy

Trekkingi można prowadzić we wszystkich łańcuchach górskich. W naszym kraju entuzjaści tego rodzaju aktywności bardzo cenią sobie trasy w Tatrach. Jeśli natomiast idzie o pozostałe góry Europy, dużym powodzeniem szczycą się Góry Przeklęte na Bałkanach, wschodnia część Karpat, graniczące z Azją Ural i Kaukaz oraz Alpy. Najbardziej obeznane w trekkingu osoby powinny z kolei spróbować swoich sił w trakcie wyprawy w Andach, Karakorum czy Himalajach.

Dane firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]