Wyprawa na wulkaniczne szczyty masywu Kilimandżaro

Po więcej szczegółów o Kilimandżaro wycieczka kliknij tutaj.

Zdobywanie górskich szczytów to marzenie licznych turystów, którzy lubią ekstremalne eskapady. Niezapomnianych wrażeń z pewnością dostarczy wyprawa na Kilimandżaro.

Czy warto wziąć udział w wyprawie na Kilimandżaro?

Zlokalizowana w Tanzanii góra Kilimandżaro jest dominującym szczytem Afryki – wznosi się nieomal 6 km n.p.m. Turystów zachęcają przede wszystkim kurczące się już lodowce, sposobność obserwacji obcych im zwierząt w ich naturalnym otoczeniu, jak również niepowtarzalne widoki. Masyw Kilimandżaro tworzą Mawenzi, Shira oraz Uhuru – trzy góry stanowiące pozostałość po wulkanach. Ekspedycja na ten szczyt Afryki wymaga należytej preparacji – z uwagi na sporą wysokość realne jest niebezpieczeństwo pojawienia się choroby wysokościowej, natomiast kapryśna pogoda sprawia, iż dotarcie na wierzchołek masywu stanowi znaczne wyzwanie. Osoby chcące uczestniczyć w wyprawie muszą cechować się dobrą kondycją fizyczną i psychiczną, które umożliwią marsz przez – w przybliżeniu – 8 do 9 godzin na przestrzeni wielu dni.

Co należy wiedzieć przed wyprawą na Kilimandżaro?

W okresie szykowania się do wyprawy na Kilimandżaro trzeba poddać się obowiązkowemu szczepieniu przeciwko żółtej gorączce, po którym odbierzemy tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim wyjedziemy powinno się też zaopatrzyć się w medykamenty zmniejszające ryzyko rozwoju malarii. Przed zarażeniem się ochroni też właściwa profilaktyka – zastosowanie preparatów odstręczających owady oraz korzystanie z okrycia wierzchniego przykrywającego nogi i ramiona. A jak zapobiec rozwojowi choroby wysokościowej? Wyprawa na szczyt Kilimandżaro należy poprzedzić trwającą kilka dób aklimatyzacją, która przyszykuje organizm do do rozrzedzonej atmosfery.

Dane firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]