Biuro rachunkowe – co dla nas zrobi?

Na http://tinyurl.com/yaee2nlf uzyskasz więcej informacji o usługach świadczonych przez biuro rachunkowe Katowice.

Prowadzenie księgowości w niewielkich firmach jest zazwyczaj powodem sporych problemów. Mniejsze podmioty zwykle nie są w stanie zatrudnić specjalisty ds. finansów na stałe, a ich szefowie nie zawsze przygotowani na to, aby odpowiednio pokierować finansami. Na szczęście rozwiązanie tej sytuacji będzie łatwiejsze niż mogłoby się to wydawać – wystarczy tylko postawić na skorzystanie z usług świadczonych przez biuro rachunkowe. Jakie konkretnie korzyści w ten sposób zyskamy? Jak zyskać gwarancję tego, iż poziom usług będzie zadowalający?

Nie musisz rekrutować do pracy księgowego – korzystaj z porad biura rachunkowego

Na pomoc biura rachunkowego warto zdecydować się w szczególności ze względu na dobro finansów. Jeżeli powierzymy finanse przedsiębiorstwa specjalistom ds. rachunkowości, otrzymamy pewność, iż konsekwencją ewentualnych kontroli prowadzonych przez fiskusa nie będzie wystawienie mandatu. Pomoc świadczona przez biuro rachunkowe to również oszczędność pieniędzy oraz pracy – nie trzeba zajmować się finansami na własną rękę, ani zatrudniać specjalisty na stałe. Warto też nadmienić o swobodzie, jaką dają takie usługi. Obecnie nie trzeba już codziennie jechać osobiście do biura rachunkowego, bowiem mnóstwo kwestii można uzgodnić z opiekunem naszej firmy komunikując się przez pocztę elektroniczną.

Jak wybrać biuro rachunkowe?

Wybierając biuro rachunkowe nie zalecamy sugerować się tylko cennikiem porad – nadzwyczaj niskie koszty usług zazwyczaj oznaczają ich niższą jakość. Przy wyborze biura rachunkowego dowiedzmy się, czy jego pracownicy zdobyli wymagane uprawnienia, przykładowo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wystawiało Ministerstwo Finansów do 2014 r. czy też certyfikat księgowego wydawany przez CIK, czyli Centrum Informacji Księgowej. Dobrze również, jeżeli biuro rachunkowe poza doradztwem z zakresu finansów, świadczy dodatkowo usługi kadrowe, między innymi przygotowanie umów o pracę, dzieło oraz zlecenie, prowadzenie akt osobowych pracowników czy wyliczanie składek ZUS.

Dane firmy:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]