Gruntowne sprzątanie domu? Zamów wywóz starych mebli

Dowiedz się więcej o wywozie mebli Kraków.

Większość z nas z pewnością doskonale zdaje sobie sprawę z problemu, jakie tworzą przedmiotów, których od dawna już nie używamy, a których nie potrafimy się pozbyć z przeróżnych powodów. Aby nie zajmowały miejsca w mieszkaniu, przeważnie przenosimy je na poddasze, do komórki lokatorskiej czy też do piwnicy. Szkopuł jednakże w tym, iż po pewnym czasie i w tych schowkach robi się tak ciasno, że normalne korzystanie z nich bywa udręką. Dopiero to popycha wielu z nas do przeprowadzenia skrupulatnego sprzątania, będącego przesłanką do tego, by pozbyć się zgromadzonych rzeczy. Takie duże porządki nierzadko planujemy także, kiedy kupujemy zapuszczoną nieruchomość albo dziedziczymy po kimś mieszkanie. Trzeba więc posiadać wiedzę, co zrobić ze zebranymi przedmiotami i jak bez trudu wywieźć stare meble ze strychu, mieszkania i piwnicy.

Wywóz mebli – poznaj trzy najlepsze rozwiązania

Śmieci takie jak połamane meble, sprzęt RTV i AGD, zdemontowane panele podłogowe lub ścienne czy elementy stolarki okiennej nie powinny zostać wyrzucone do kontenera zarezerwowanego na śmieci komunalne. Jeśli chcemy się ich pozbyć, do wyboru mamy parę możliwości. Pierwsze to osobiste przetransportowanie ich do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, w skrócie PSZOK-u – wymaga to jednakże posiadania adekwatnie dużego samochodu. Następne to skorzystanie z okresowej zbiórki takich śmieci. Te mają miejsce zwykle raz w miesiącu – do czasu najbliższej zbiórki jesteśmy więc zobligowani zagospodarować miejsce na zdeponowanie śmieci znacznych rozmiarów. Najwygodniejsze jest ostatnie wyjście – wynajęcie kontenera na śmieci, który po zapełnieniu odwiezie dostarczający go podmiot. Zatroszczy się on również o legalną utylizację jego zawartości. Firmy wypożyczające kontenery nierzadko świadczą też fachową asystę przy opróżnianiu piwnicy, poddasza lub całego domu.

Utylizacja mebli – nie tylko porzucone na wysypisku

Jeżeli stare meble zostaną przetransportowane do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych bądź przedsiębiorstwa trudniącego się profesjonalnie utylizacją, nie zostaną spalone ani porzucone na składowisku. Po rozebraniu ich na elementy podstawowe i podzieleniu komponentów według materiału, z którego są wytworzone, mogą zostać ponownie przetworzone, dzięki czemu przyczynią się do stworzenia nowych sprzętów. Utylizacja starych mebli, a zwłaszcza drewna, z którego w większości się je wytwarza, opiera się zazwyczaj na ich przetworzeniu w płyty wiórowe, które później wykorzystuje się do produkcji nowych garderób, stołów oraz półek.

Dane firmy:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]