Mikropigmentacja – nie tylko makijaż permanentny

Jeżeli potrzebujesz więcej wiadomości dotyczących mikropigmentacji we Wrocławiu, kliknij w to miejsce.

Zapewne przeglądając oferty gabinetów kosmetycznych zetknęliście się z zabiegiem mikropigmentacji. W ogólnym przekonaniu mikropigmentacja to tylko rzadziej używana nazwa popularnego wśród kobiet makijażu permanentnego. Jednak wykonanie trwałego makijażu to zaledwie jeden ze sposobów zastosowania tej techniki, która poza kosmetyką ma także zastosowanie w medycynie.

Mikropigmentacja medyczna – pomaga zwiększa stopień zadowolenia z własnego wyglądu

W kosmetologii mikropigmentacja to procedura, którą wybierają przede wszystkim kobiety szukające metody na zaoszczędzenie czasu przeznaczanego każdego dnia na wykonywanie makijażu. To wygodne rozwiązanie dla osób, które zdecydowały się, jak chcą wyglądać każdego dnia. Istnieje jednakże też mikropigmentacja medyczna, która mimo iż wciąż jest zabiegiem estetycznym, ma głęboki wpływ na psychikę jednostki, która się jej podejmuje. W ostatnich latach nadzwyczaj popularne jest wykorzystanie mikropigmentacji jako alternatywy dla zabiegu przeszczepu włosów, na który ze względu na brak środków finansowych nie może sobie pozwolić wiele ludzi cierpiących z powodu łysienia. Mikropigmentacja pomaga także zwiększyć poziom akceptacji własnego ciała – dzięki niej możliwe jest niechirurgiczne ukrywanie blizn i bielactwa, jak również optyczne odtworzenie aureoli sutka.

Jak przebiega mikropigmentacja głowy?

Z pozoru zabieg ten wygląda jak typowa usługa tatuażu. Linergistka albo linergista, ponieważ tak nazywa się osoba wykonująca mikropigmentację, specjalistycznym aparatem dokonuje punkcji naskórka i w ten sposób wprowadza w niego nieorganiczny barwnik. Inaczej niż w przypadku tatuażu ostateczny rezultat nie jest permanentny i widoczny jest w przybliżeniu przez rok. Dlaczego? W procesie tatuażu barwnik umieszczany jest w głębszych warstwach skóry, z kolei podczas zabiegu mikropigmentacji umieszcza się go dość płytko. W wyniku tego wraz regeneracją wierzchnich warstw skóry po kilku miesiącach pigment powoli zanika. Toteż jeśli zamierzeniem osoby poddającej się mikropigmentacji jest długotrwałe ukrywanie łysiny lub przerzedzonych włosów, powinna ona wiedzieć, iż nieodzowne będzie regularne ponawianie zabiegu w przynajmniej rocznych odstępach.

Dane firmy:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]