Sala komunijna, fotograf, zaproszenia – jak zorganizować komunię?

Sprawdź, jak zamówić organizację komunii. Kliknij w to miejsce.

Impreza komunijna jest dla pociechy podobnie wyczekiwanym wydarzeniem, co samo przyjęcie sakramentu. Nic w tym dziwnego, gdyż to zazwyczaj pierwsza faktycznie duża impreza rodzinna, na której dziecko jest świadome, iż cała uwaga skupiona jest wyłącznie na nim. Z tej przyczyny rodzice pragną, żeby ten dzień pozostał na lata w jego pamięci.

Wyprawić imprezę w domu czy wynająć salę na komunię?

Już przed fazą wysyłki zaproszeń na komunię rodzice powinni wiedzieć czy poczęstują rodzinę w swoim domu czy nieodzowne będzie zarezerwowanie lokalu. Poczęstunek dla gości w domu jest zazwyczaj możliwe wówczas, jeżeli aranżujemy uroczysty obiad jedynie dla najbliższej kilkuosobowej grupy krewnych, ale to już rzadkość. Obiady komunijne przeistoczyły się w ostatnich dziesięcioleciach w duże wydarzenia rodzinne, na które zaprasza się czasem prawie setkę gości, stąd też na ogół odbywają się w restauracjach i domach weselnych. Jeżeli planujemy zarezerwować pojemny lokal, należy wziąć się za poszukiwania sali, od razu jak zostanie ogłoszony termin komunii. W sezonie komunijnym dużym problemem może stać się także znalezienie dobrego dostawcy cateringu, stąd zalecamy wybrać taki lokal na organizację przyjęcia, który współpracuje z własnym, sprawdzoną firmą cateringową, specjalizującą się w opracowaniu dań na komunie. Istotne jest również to, by lokal na przyjęcie komunijne zlokalizowany był tak, by transport wszystkich gości z kościoła był szybki oraz komfortowy.

Organizacja komunii – wynajmij fotografa i animatora

Nie zapomnij zatrudnić fotografa, który upamiętni na zawsze ten dzień – nie tylko wydarzenia w kościele, ale także późniejszą zabawę gości. Obyczajem stały się również stylizowane sesje zdjęciowe pociechy w szacie komunijnej oraz jego wspólne fotografie z chrzestnymi i rodziną. Sala na komunię powinna więc oferować przepiękne, schludne pomieszczenia. Dodatkową zaletą będzie możliwość skorzystania z ogrodu, gdzie przy słonecznej pogodzie uda się zrealizować sesję zdjęciową w plenerze. Opcja wyjścia do ogrodu to też atrakcja dla kilkuletnich uczestników przyjęcia komunijnego – jeśli będzie ich wielu, zalecamy rozważyć skorzystanie z usług animatora, który zajmie dzieci wciągającymi zabawami.
Rzecz jasna, uczestnicy przyjęcia komunijnego kupią podarki dla dziecka. Rodzice najczęściej zostawiają im całkowitą dowolność z tym zakresie. Jednakże nie będzie w złym tonie, jeśli zaznaczymy w zaproszeniu, iż nie życzymy sobie niektórych rodzajów podarunków, np. quada albo zabawek-pistoletów.

Dane firmy:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]