Usługi dla firm – przemysłowy druk 3D w technologii FDM, SLS, SLA

Jesteś zainteresowany aktualną ofertą druku 3D na zamówienie? Nie wahaj się! Skieruj się na cadxpert.pl/drukowanie-3d/.

Wydruki 3D są usługą adresowaną zarówno do firm, jak i do osób prywatnych. Kto jest jej potencjalnym zleceniodawcą? Oferta takich usług jest adresowana przede wszystkim do inżynierów, pracowników sekcji badawczo-rozwojowych i technicznych, konstruktorów, projektantów CAD, a także przedstawicieli pozostałych gałęzi przemysłu. Każda firma bądź osoba, której potrzebny jest model koncepcyjny lub prototyp wykonanego w technologii PolyJet, DMLS, FDM, i SLS,SLA, może skorzystać z tej usługi zakładając, iż nie posiada własnego urządzenia do drukowania 3D.

Drukowanie 3D – jakie usługi oferuje CadXpert?

CadXpert – polski lider w obszarze profesjonalnych skanerów 3D i drukarek 3D – oprócz asortymentu świadczy również usługi, czyli:
– drukowanie 3D,
– projektowanie 3D,
– skanowanie 3D
Oprócz wymienionych powyżej usług CadXpert oferuje też szkolenia (webinary i stacjonarne). Na stronie dystrybutora znajdziemy też strefę wiedzy. Są tam zarówno merytoryczne materiały od producentów sprzętu do druku 3D, jak i zredagowane przez ekspertów CadXpert. CadXpert jest też pomysłodawcą i organizatorem sympozjów Forum Druku 3D.

Druk 3D w technologii SLA dla precyzyjnego prototypowania

Wydruk 3D metodą SLA to pierwsza, innowacyjna metoda wytwarzania szybkiego prototypowania. Ta technologia – zwana również stereolitografią – polega na fotoutwardzaniu nowych warstw płynnej żywicy promieniem laserowym. Do kogo adresowana jest usługa drukowanie 3D w technologii SLA? Do osób albo firm, które potrzebują modeli precyzyjnych, starannie odwzorowanych, z zachowaniem dokładności proporcji. To metoda, która gwarantuje wyjątkową rozdzielczość druku i wydruk wyrazistych konturów, bardzo wąskich ścianek, gładkiej powierzchni oraz detali.

Technologia SLS – wydruk 3D sproszkowanym poliamidem

Technologia drukowania 3D metodą SLS przebiega na podobnej zasadzie jak opisana powyżej technika SLA. Także tutaj nakładane są kolejne powłoki materiału – w tym przypadku są to warstwy sproszkowanego poliamidu. Jakie są najważniejsze atuty tej techniki druku 3D? Technologia SLS ma pokaźny potencjał produkcyjny. Technologia spiekania proszku poliamidowego przy pomocy lasera zapewnia wyrazistość kształtu oraz trwałość chemiczna i mechaniczną.

FDM – wydruk 3D modeli koncepcyjnych i prototypów

Najpopularniejszą metodą drukowania 3D jest FDM – za jej powodzeniem stoi bardzo dobry stosunek kosztów do jakości, jak również możliwość użycia filamentów w ogromnej palecie barw. W toku druku w technologii FDM na prototyp nakładane są stopniowo warstwy tworzywa termoplastycznego – istnieje możliwość regulacji grubości warstwy. Druk 3D FDM jest realizowany najczęściej za pomocą urządzeń profesjonalnych Stratasys i drukarek 3D marki MakerBot. Tę technikę druku wykorzystują osoby, które potrzebują modeli koncepcyjnych czy też prototypów.

Dane firmy:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]