Cierpisz na zaćmę lub astygmatyzm? Szukaj pomocy w klinice okulistycznej

Potrzebujesz więcej wiadomości o Voigt Medica? Wejdź na https://voigtklinikaoka.pl

Dobry wzrok to gwarancja wysokiego komfortu życia. W klinice okulistycznej można pozbyć się kłopotliwych i często niebezpiecznych dla zdrowia dolegliwości. Kto może poddać się operacji wzroku?

Korekta wzroku – procedura bezpieczna oraz mało inwazyjna

Do niedawna korygowanie wad wzroku ograniczało się do zakładania okularów czy też soczewek kontaktowych. Od kilku lat dostępne są jednakże innowacyjne techniki korekcji umożliwiające leczenie starczowzroczności, jaskry, dalekowzroczności, a także wielu pozostałych schorzeń. Szczególnie popularna jest laserowa operacja wzroku, która charakteryzuje się ogromną skutecznością. Taka korekcja wad wzroku jest zabiegiem bezpiecznym i mało inwazyjnym, a pacjent w mgnieniu oka powraca do regularnego trybu życia. Korygowanie wad wzroku przeprowadza się w klinice okulistycznej, w której zatrudniona jest biegła kadra lekarzy, specjalizujących się w nowoczesnych sposobach leczenia. Biegły optometrysta pomoże postawić diagnozę, wybrać odpowiednią metodę leczenia, a następnie wyeliminować wadę wzroku. Eksperci pracujący w klinice okulistycznej wykorzystują nowoczesny sprzęt diagnostyczny, zatem mogą zidentyfikować nawet najrzadsze dolegliwości oczu.

Czym oprócz tego zajmuje się centrum oka?

Kliniki okulistyczne podejmują się również terapią innych schorzeń, takich jak np. stożek rogówki. Innowacyjne metody jego leczenia polegają między innymi na formowaniu rogówki z wykorzystaniem metody Topoguided bądź wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych. Oprócz tego lekarze dokonują pomiaru ciśnienia oka, będący procedurą pomocną w wykrywaniu glaukomy, zapalenia gałki ocznej oraz innych uciążliwych chorób. W klinice okulistycznej tworzy się też mapy rogówki – jest to niezbędne przed operacją zaćmy oraz innymi zabiegami laserowymi. Korekta wad wzroku to rzecz jasna nie wszystko – specjaliści okuliści zajmują się także innymi kwestiami, jak np. usuwaniem kaszaków lub ciał obcych z gałki ocznej.

Dane firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]