
Zajrzyj w to miejsce jeśli interesujesz się ortokorekcją.
Czy noszenie okularów przy krótkowzroczności to konieczność? Okazuje się, iż przy niewielkiej wadzie wzroku szkła korekcyjne mogą być zbyteczne, gdy zdecydujemy się na ortokorekcję.
Ortokorekcja – korekta krótkowzroczności w czasie snu
Wady wzroku jak krótkowzroczność czy astygmatyzm są kłopotliwe i są w stanie znacznie obniżyć jakość życia. Da się je wyeliminować przy użyciu lasera, jednakże spory odsetek osób nie decyduje się na taki zabieg z lęku przed laserem lub po prostu z powodu braku pieniędzy. Nie oznacza to jednakże, że są one definitywnie skazane na noszenie szkieł korekcyjnych i doświadczanie powolnego pogłębiania się wady wzroku. Krótkowzroczność można skorygować i zablokować jej postęp poprzez ortokorekcję – bezpieczną, niechirurgiczną, i – co kluczowe – skuteczną metodę polegającą na korekcie kształtu rogówki w czasie snu. Jak to przebiega? Kiedy osoba, która nałożyła specjalne szkła ortokorekcyjne śpi, soczewki oddziałują na nabłonek rogówki, poprawiając jej kształt przez właściwe jej wypłaszczenie w skutek czego usuwają przyczynę wady wzroku. Działanie szkieł ortokorekcyjnych jest zauważalne nierzadko nawet po pierwszej nocy od ich pierwszego zastosowania. Wypada jednak uwydatnić, że nie jest to działanie permanentne jak w przypadku laserowej korekcji wzroku. Efekt podtrzymuje się wyłącznie przy regularnym noszeniu ze szkieł ortokorekcyjnych i, naturalnie, skrupulatnym przestrzeganiu wskazówek lekarza prowadzącego, ponieważ inaczej mogą pojawić się powikłania. Poprawa krzywizny rogówki przez otrokorekcję jest pod każdym względem odwracalna – po przerwaniu zakładania ortosoczewek rogówka powraca samoistnie do swojego wcześniejszego kształtu.
Jak duża wada wzroku wyklucza możliwość zastosowania z soczewek ortokorekcyjnych?
Krótkowzroczność to choroba, której doświadczają osoby w każdym wieku, także kilkulatkowie. Dobrą wiadomością jest zatem to, iż ortosoczewki mogą stosować dzieci powyżej 7 roku życia, dzięki czemu każdego dnia mogą cieszyć się niczym nieograniczoną aktywnością, zupełnie jak ich rówieśnicy bez wad wzroku. Wypada jednak pamiętać, iż ortokorekcja jest niewskazana przy krótkowzroczności powyżej -8 dioptrii. Krzywizna rogówki każdej osoby jest inna, z tej przyczyny soczewki używane w tej metodzie są dobierane indywidualnie, po drobiazgowym badaniu wzroku i przygotowaniu mapy rogówki pacjenta. Znanych jest kilka przeciwwskazań do korzystania z ortokorekcji, to m.in. stożek rogówki czy infekcja gałki ocznej.
Dane firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków
Mob.: +48 537 553 553
E-mail:
[email protected]