Jak działają aparaty do ultradźwięków?

Zobacz, gdzie zamówić aparaty do ultradźwięków, wejdź na https://www.bardomed.pl/17-aparaty-do-ultradzwiekow.

Ultradźwięki o częstotliwości od jednego do trzech megaherców są coraz częściej wykorzystywane przez fizjoterapeutów. Oczywiście nie dzieje się tak bez powodu, bowiem właściwie aplikowane ultradźwięki wywierają pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Mogą być one stosowane do masażu tkanki mięśniowej, a generowana za ich pomocą wysoka temperatura oddziałuje kojąco na tkankę nerwową. Z tego powodu masaż ultradźwiękami może być stosowany do uśmierzania bólu, redukowania napięcia mięśniowego i usprawnienia przepływu limfy. Wszystko to możliwe jest jednak jedynie z wykorzystaniem dobrego aparatu do terapii ultradźwiękowej.

Aparat do terapii ultradźwiękowej – charakterystyka

Jak już napomknęliśmy, aparaty do ultradźwięków wytwarzają dźwięki o stosownej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, stosowana od prawie 100 lat, opiera się na dwóch typach efektów: atermicznych i termicznych. Te pierwsze mają korzystny wpływ na przepływ płynów ustrojowych – przede wszystkim limfy. Tymczasem efekty termiczne polegają przede wszystkim na rozgrzaniu tkanek najbogatszych w kolagen – stawów, blizn, ścięgien oraz wiązadeł i znajdują zastosowanie w przygotowaniu organizmu do znacznego wysiłku lub przy leczeniu różnego typu stanów zapalnych.

Aparat do ultradźwięków – stacjonarny lub przenośny?

Istnieją 2 typy aparatów do ultradźwięków – przenośne i stacjonarne. Mobilny aparat ultradźwiękowy będzie opcją idealną dla fizjoterapeutów dojeżdżających do pacjentów albo podejmujących ich w wielu placówkach. Jeżeli jednak fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, w którym przyjmuje sporą ilość pacjentów – przede wszystkim w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia – najlepszym zakupem będzie bardziej funkcjonalny i wydajniejszy stacjonarny aparat do ultradźwięków.

Dane firmy:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]