Kursy pierwszej pomocy

W naszym kraju każdego roku traci życie parę tysięcy ludzi tylko dlatego, że obserwatorzy wypadku nie potrafią udzielić pierwszej pomocy zanim przybędzie karetka. Reakcją na te zatrważające dane są coraz częściej pojawiające się oferty szkoleń z pierwszej pomocy, dzięki którym zdobędziemy wiedzę i umiejętności potrzebne do dobrego reagowania w momencie zagrożenia życia.

W jakiej formie odbyć kurs pierwszej pomocy?

Część kursów pierwszej pomocy odbywa się za pomocą e-learningu. Szkolenia przez Internet są z pewnością o wiele wygodniejsze i tańsze, jednak nauka jest bardziej teoretyczna. Szkolenia tradycyjne wykorzystują specjalistyczny sprzęt do prowadzenia symulacji z pierwszej pomocy – są praktyczne.

Kursy pierwszej pomocy – z jakich części się składają?

Zagadnienia omawiane w czasie kursu, są zależne od uzgodnień organizatorów z odbiorcami szkoleń. Na pewno, powinny się w nim znaleźć następujące elementy: bezpieczeństwo własne, a także ewakuacja z zagrożonego miejsca. W części praktycznej powinniśmy nauczyć się, jak udrożnić drogi oddechowe, tamować krwotoki oraz co zrobić, w przypadku zasłabnięć czy zawału mięśnia sercowego.