Urządzenia do fali uderzeniowej – zastosowanie w medycynie

fala uderzeniowa, aparat do fali uderzeniowej

Fala uderzeniowa to innowacyjna terapia, która pomaga wyleczyć dolegliwości różnego rodzaju. Jak jest stosowana i kiedy warto się na nią zdecydować?

Gdzie stosowane jest urządzenie do fali uderzeniowej?

Fala uderzeniowa jest w szerokim zakresie używana w kosmetologii, medycynie sportowej, ortopedii, rehabilitacji oraz wielu innych dziedzinach. Pozaustrojowa terapia falami uderzeniowymi penetruje organizm w głąb na kilka centymetrów i oddziałuje bezpośrednio w miejscu objętym bólem. Fala uderzeniowa jest bezpieczna dla przylegających tkanek i charakteryzuje się dużą efektywnością w walce z rozmaitymi schorzeniami. Dzisiejsze aparaty do fali uderzeniowej aplikują impulsy w sposób niezwykle precyzyjny, dzięki czemu terapia daje wyjątkowo dobre efekty. Aparaty do fali uderzeniowej sprawdzą się m.in. w przypadku schorzeń powiązanych z narządami ruchu, jak bóle w okolicy bioder, kolano skoczka, bóle nadgarstka czy zespół bolesnego barku. Urządzenie do fali uderzeniowej może być wykorzystywane w gabinetach lekarskich (np. u ortopedów), a także przez kosmetologów i fizjoterapeutów.

Aparat do fali uderzeniowej – 70% skuteczności

Dostępne na rynku aparaty wykorzystujące falę uderzeniową są zaopatrzone w 2 niezależne kanały oraz aplikatory, dzięki czemu możliwe jest przeprowadzenie leczenia u dwóch pacjentów równocześnie. Nowoczesny sprzęt emituje falę radialną (ogólnego zastosowania) i falę akupunkturową (stosowaną tzw. w punktach spustowych). Impulsy emitowane do tkanek nieinwazyjnie pobudzają błony komórkowe oraz zakończenia nerwowe, co umożliwia redukcję sygnałów bólowych u chorych cierpiących na dolegliwości układu mięśniowo-szkieletowego. Urządzenia do fali uderzeniowej przynosi ulgę w 70-80% przypadków.

Dane firmy:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]