Antena telewizyjna – jakie rodzaje są dostępne na rynku

Zamów antenę telewizyjną.

W zdecydowanej większości domostw dostrzec można odbiornik TV. Znaczna część z nas nie potrafi wyobrazić sobie dnia codziennego bez telewizji. By jednak odbiornik nie był bezużytecznym gadżetem, należy zainwestować też w odpowiednią antenę. Idealnym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, określana także anteną DVB-T, która doskonale przydaje się w rozmaitych okolicznościach.

Antena telewizyjna – na jaki rodzaj warto się decydować?

Wybór anten DVB-T jest w chwili obecnej naprawdę duży. W sprzedaży dostępne są anteny kierunkowe VHF/DVB-T i UHF/DVB-T, pokojowe lub siatkowe anteny DVB-T oraz anteny ASR i DIGIT – DVB-T. Dzięki zamontowaniu anteny naziemnej możliwa jest zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał elektryczny. To dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych zarówno w sieciach kablowych o charakterze zbiorowym, jak również w instalacjach antenowych , które mają charakter indywidualny. Dostępne obecnie w sprzedaży anteny DVB-T odznaczają się przede wszystkim łatwością instalacji. Bez trudu upora się z nim każdy, kto przynajmniej kilka razy miał w rękach przyrządy potrzebne do majsterkowania. Anteny naziemne, które dzisiaj proponują nam producenci, odznaczają się też wysoką odpornością na działanie zmiennych czynników pogodowych. W związku z tym pozwalają na odbiór programów telewizyjnych najwyższej jakości przez niezwykle długi czas.

Antena telewizyjna – co należy uwzględnić przy jej kupnie?

Szeroka oferta anten naziemnych sprawiła, że należy bardzo przyłożyć się do wyboru anteny, którą chcemy zamontować. Należy wiedzieć, że pod uwagę należy brać szereg uwarunkowań, wpływających na jakość odbieranego sygnału. Znaczenie ma bez wątpienia odległość, w jakiej zlokalizowane są nadajniki. Informacje dotyczące usytuowania nadajników szybko wyszukamy w Internecie. Znaczenie ma też moc pracy nadajnika oraz jego nakierowanie. Pod uwagę brać trzeba w każdym przypadku ułożenie obszaru, który oddziela nadajnik od punktu , w którym umiejscowiona jest antena naziemna. Wielkie znaczenie ma też to, czy mieszkamy w mieście czy teżna terenie otwartym.

Dane firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]