Bryczesy – co warto o nich wiedzieć?

Zamów spodnie bryczesy.

Jazda konna wymaga nie tylko sporych wyrzeczeń, godzin pracy i ogromnych pokładów cierpliwości, ale także odpowiednich elementów odzieży, które nie będą krępować ruchów. Chcesz kupić wysokiej jakości bryczesy do jazdy konnej? Ogromny wybór asortymentu znajdziesz w sklepie internetowym Horse-Trade.pl!

Bryczesy do jazdy konnej

Bryczesy to typ spodni używanych do jazdy konnej. Wyróżniają się brakiem ciasnych szwów w miejscach, gdzie nogi przylegają do siodła, dzięki czemu minimalizują zagrożenie otarcia naskórka. Poprawnie uszyte spodnie bryczesy powinny być elastyczne i ciasne, a przy tym nie ograniczać ruchów i pozwalać na komfortową jazdę w każdych warunkach. W sklepie Horse-Trade.pl dostępne są bryczesy wyprodukowane z materiałów najwyższej jakości – bawełny z dodatkiem lycry czy specjalnych tkanin softshell, dzięki którym jeździec będzie czuł się w pełni swobodnie.

Jak kupić najodpowiedniejsze spodnie bryczesy?

Bryczesy do jazdy konnej powinny być przede wszystkim dostosowane do budowy ciała dżokeja i uwzględniać jego indywidualne potrzeby. Przy wybieraniu odpowiednich spodni jeździeckich wskazane jest sprawdzić czy mają one specjalne wzmocnienie, czyli tzw. lej, który jest wykonywany z silikonu, skóry ekologicznej, ewentualnie innych materiałów zapewniających solidną przyczepność do siodła. Bryczesy mogą mieć lej pełny, który obejmuje także łydki i uda, lub kolanowy. Osobną kategorią spodni są zimowe bryczesy do jazdy konnej – powinny one posiadać warstwę termoizolacyjną oraz wodoodporną, które zapewniają komfort termiczny podczas jazdy. Nie bez znaczenia są również walory użytkowe – liczne kieszenie czy rozciągliwe zakończenia nogawek.

Dane firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]