Ekspresy do kawy – ciśnieniowe i z młynkiem. Jakie wybrać?

Jednym z najbardziej cenionych oraz znanych we wszystkich państwach świata napojów jest kawa. Spory procent dorosłych osób nie potrafi wyobrazić sobie bez niej początku dnia. Rozkoszujemy się aromatem kawy nie tylko w biurze, ale także w domu. Należy pamiętać, że jedynie odpowiedni ekspres do kawy zagwarantuje, że uzyskany napój będzie pełen aromatu, rewelacyjny w smaku, a przy tym pod żadnym względem nie gorszy od tego, który zamówić można u baristy.

Ekspresy do kawy – ogrom możliwości

Dostępne na chwilę obecną w sprzedaży ekspresy do kawy to wielofunkcyjne urządzenia zaskakujące różnorodnością dostępnych opcji. Można w nich nie tylko otrzymać tradycyjną kawę, ale również zmielić ziarna oraz spienić mleko. Obecnie najczęściej w sklepach kupimy proste ekspresy przelewowe – kawę w nich przyrządza się błyskawicznie. Można też zdecydować się na odrobinę bardziej profesjonalny sprzęt, tj. na ekspres ciśnieniowy. Te wysokiej klasy sprawią, iż kawa będzie intensywnie pachnąca, wyborna w smaku oraz imponująco mocna. Zwolennicy apetycznej kawy mogą zdecydować się nawet na ekspres wyposażony w podgrzewacz do filiżanek – wówczas ich napój nie wystygnie przez długi czas.

Ekspresy do kawy – schładzarka do mleka to konieczne wyposażenie

Dobre ekspresy do kawy wyposażone są w bardzo dużo dodatków, dzięki którym można przyrządzić bogaty i jeszcze smaczniejszy napój. Za standardowe już wyposażenie bardzo dużo koneserów kawy uznaje spieniacz do mleka. Dzięki niemu na kawie może znaleźć się mająca wyśmienity smak chmurka ze śmietanki. Chłodziarka do mleka z kolei daje pewność, że śmietanka bardzo szybko się ubije. Tymczasem filtry do wody sprawiają, iż smak kawy nie zostanie stłumiony przez wodę kiepskiej jakości. Na chwilę obecną miłośnicy kawy nie muszą już udawać się do restauracji, żeby wypić pełen smaku napar. Wystarczy wysokiej jakości automatyczny ekspres do kawy, aby taką pyszną „małą czarną” delektować się w domu.