Jakie zastosowanie i właściwości ma sól himalajska?

Sól himalajska właściwości

Sól himalajska już od dziesięcioleci gości w naszych domach. Czy zdajesz sobie sprawę z tego jednak, iż posiada ona szersze zastosowanie? Przeczytaj, jakie właściwości posiada sól himalajska i w jaki sposób masz możliwość ją wykorzystać.

Sól himalajska – pochodzenie i charakterystyka

Sól himalajska uważana jest za jedną z najzdrowszych soli na świecie. Wydobywana jest z Himalajów, z obszaru Pendżab położonego w Pakistanie. Odznacza się ślicznym różowym odcieniem, który pochodzi od obecności minerałów, takich jak żelazo, magnez czy potas. To oczywiście fenomenalny skład mineralny nadaje sól himalajskiej nieprzeciętny smak oraz kolor.

Sól himalajska – właściwości

Sól himalajska obejmuje kilkadziesiąt przeróżnych minerałów i pierwiastków śladowych, co sprawia, iż jest w dużym stopniu bardziej pożywna niż standardowa sól kuchenna. W jakich aspektach może pomóc? Uregulowanie ciśnienia krwi: zawartość potasu w soli himalajskiej ma prawo pomagać w utrzymaniu równowagi elektrolitowej, co przyczynia się do regulacji ciśnienia krwi. Wspomaganie układu trawiennego: niektórzy uważają, że sól himalajska może wspierać trawienie przez aktywizowanie produkcji kwasu żołądkowego. Zmniejszenie zmęczenia oraz stresu: minerały zawarte w soli himalajskiej, szczególnie magnez, są w stanie pomagać w redukcji stresu oraz zmęczenia. Ponadto sól himalajska jest znana z właściwości jonizujących, co oznacza, iż może pomagać w oczyszczaniu powietrza poprzez przyciąganie cząsteczek zanieczyszczeń. W tym celu wykorzystuje się ją do produkcji lamp i żyrandoli solnych.

Sól himalajska – nie jedynie do kuchni

Okazuje się, że sól himalajska to nie wyłącznie kuchenna przyprawa, choć to jej najpopularniejsze zastosowanie. Oprócz tego, używana jest do: Kąpieli solnych: dodanie soli himalajskiej do kąpieli może przynieść relaksujące doświadczenie, jednocześnie nawilżając skórę oraz dostarczając cennych minerałów. Płukania gardła: roztwór soli himalajskiej może być używany do płukania gardła, co pomaga w kojeniu podrażnień oraz infekcji. Fabrykacji lamp i świeczników solnych: bryły soli himalajskiej z żarówką lub też świeczką tealight tworzą ładny element ozdobny, ale również mają korzystny wpływ na jakość powietrza w pomieszczeniu. Ze względu na właściwości i duże zastosowanie, sól himalajska nazywana będzie prawdziwym skarbem z wnętrza gór.

Dane firmy:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]