Kapsułki kompatybilne z Nespresso – aromatyczne kawy w wielu smakach

Więcej o kapsułkach do Nespresso.

Kapsułki do Nespresso są jednymi z najdłużej obecnych w sprzedaży. Zostały opatentowane w Szwajcarii już w 1976 r. i od tego czasu stopniowo pozyskiwały kolejnych zwolenników. W tej chwili jest to marka rozpoznawalna na całym świecie, a ekspresy z tym systemem wytwarza wiele uznanych firm.

Czy można kupić zamienniki kapsułek do ekspresu Nespresso?

Decydując się na zakup ekspresu opartego o system Nespresso, wiele osób zastanawia się, czy będzie ograniczona wyłącznie do używania kapsułek do kawy od jednego producenta. Nic bardziej mylnego. Patent na ten typ kapsułek wygasł kilka lat temu więc w tym momencie w sprzedaży dostępnych są dziesiątki przeróżnych kapsułek kompatybilnych z Nespresso, umożliwiających cieszenie się napojami o ciekawych kompozycjach smakowych. Jedną z szeroko znanych i rozpoznawanych przez Polaków firm jest Lavazza, wytwarzająca kapsułki z kawą Armonico i Delicato o średniej intensywności, zawierające mieszankę kaw arabika z Ameryki Północnej, a także bogate w smaku kapsułki Vigoroso i DecaRicco oparte na połączeniu robusty i arabiki. Kolejnym popularnym włoskim producentem kawy w kapsułkach do ekspresu Nespresso jest IlCafeItaliano, autor intensywnych w smaku połączeń arabiki i robusty o nazwach zaczerpniętych od włoskich miejscowości, czyli Firenze, Roma, Trieste i Venezia. Zależnie od wybranego smaku, w tych kawach da się poczuć aromaty orzechów laskowych, prażonych orzechów czy czekolady. Inni uznani włoscy producenci, wytwarzający zamienniki kapsułek do ekspresu Nespresso to m.in. Diemme (kawy Corpo, Anima Del Salvador czy Cuore bez kofeiny) oraz Italian Coffee (Caffè Macchiato Cortado, Nocciola, Sambuca, Amaretto, Arabic czy Intense).

Zamienniki kapsułek do ekspresu Nespresso też od rodzimego producenta

Kapsułki kompatybilne z systemem Nespresso produkuje też polska firma Cafe Rene, która specjalizuje się w kawie espresso. Wytwarza ona kawy o wysokim poziomie intensywności, np. Sublimo, Intensiva czy Milano, w tym również kawy aromatyzowane – Carmel, Vanilla, Hazelnut i Chocolate.

Podstawowe opakowania sprzedawane w większości sklepów mieszczą najczęściej 10 kapsułek z kawą. Natomiast dla klientów, kupujących kawę hurtowo, kilku producentów także zestawy po 50 lub 60 kapsułek, co pozwala jeszcze bardziej zredukować cenę napoju. W przypadku, gdy kupujący ma obawy, czy wybrany produkt jest kompatybilny z posiadanym przez niego ekspresem, zanim dokona zakupu winien zwrócić się po dodatkową informację do prowadzącego sklep.

Dane firmy:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]