Kontenery na złom i gruz – niezastąpione na placach budowy

Znajdź kontener KP 7.

Część odpadów nie powinno trafić do pojemników na surowce wtórne albo zmieszane. Dotyczy to najczęściej tych, które powstają podczas różnych prac budowlanych i remontów, a także odrzutów przemysłowych. Należy je transportować do wskazanego miejsca zbiórki selektywnej, gdzie zostaną zutylizowane zgodnie z przepisami o odpadach. W rozlicznych wypadkach mogą jednakże wyniknąć problemy związane z magazynowaniem i transportem śmieci. By się przed nimi ustrzec, trzeba zaopatrzyć się w kontenery na odpady dostosowane do ich specyfiki.

Specjalistyczne i zwykłe kontenery na odpady

Najpopularniejsze kontenery otwarte są przeznaczone do przechowywania i transportu gruzu, opakowań, starych mebli i podobnych odpadów. Dodatkowo dostępne są też kontenery uszczelniane, które doskonale sprawdzają się przy wywozie nieczystości półpłynnych i ciekłych (m.in. tych pochodzących z oczyszczalni ścieków). Uszczelniane łączenia są również konieczne w przypadku kontenerów na śmieci drobne, jak trociny, wióry metalowe czy granulaty. Proces ich załadunku ułatwia zamontowany fabrycznie podajnik ślimakowy. Najłatwiejsze do przewożenia są oczywiście kontenery rolkowe, wyposażone w system usprawniający ich przemieszczanie.

Kontenery stalowe – dla jakich podmiotów?

Odbiorcami usług producentów kontenerów na odpady są najróżniejsze firmy. Wśród nich można wymienić m.in. przedsiębiorstwa budowlane, firmy sprzątające i parające się opróżnianiem strychów i piwnic, a także różnego typu zakłady wytwórcze. Na kupno kontenerów na śmieci decydują się podmioty świadczące usługi wywozu odpadów wielkogabarytowych oraz gruzu. Udostępniają je one swoim klientom, a po zapełnieniu przewożą do punktu legalnego ich przechowywania bądź utylizacji.

Dane firmy:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]