Lampa solna – niecodzienna ozdoba mieszkania

Jeśli szukasz lamp solnych, powinieneś odwiedzić ten adres.

Nieduże dekoracje z kamienia i innych minerałów od wieków znajdują swoje miejsce w naszych domach. Sprowadzamy je z rozmaitych wypraw po świecie, a niekiedy nabywamy tak po prostu, gdyż pasują do stylu, w jakim zaprojektowane jest mieszkanie. Rzadko jakkolwiek są to rzeczy funkcjonalne – przeważnie to zwykłe ozdoby. Minerałem, z którego można jednak zrobić przedmioty wykorzystywane każdego dnia, jest sól kamienna. Wytwarza się z niej przede wszystkim lampy, ale też inne narzędzia.

Lampy solne są niepowtarzalne

Lampy solne ładnie wyglądają i bez większych przeszkód dobierzemy je do aranżacji domu, ponieważ są sprzedawane w trzech kolorach (białym, różowym, szarym) i w wielu ich odcieniach. Każda lampa solna jest unikatowa, dlatego że nie ma kamieni o identycznej siatce krystalizacji oraz kształtach. Niezwykle modne są lampy solne, których klosze wyróżniają się nie polerowaną, nie naruszoną powierzchnią. Często zdarza się jednak, iż rękodzielnicy parający się wytwarzaniem owych lamp, nadają im finezyjne formy, przykładowo piramidy lub kuli.

Lampa solna a generowanie anionów

Powszechnie sądzi się, iż lampy solne mają pozytywne oddziaływanie na nasze zdrowie. Przypisuje się im zwłaszcza właściwość jonizacji powietrza, innymi słowy wyzwalania anionów, równoważących te wytwarzane przez wszechobecne sprzęty elektroniczne. Aniony poprawiają jakość powietrza i ułatwiają swobodne oddychanie między innymi jednostkom chorym na na alergię czy astmę. Blask, jaki dają tego typu lampy, jest uspokajający i subtelny, stąd rekomenduje się używanie ich osobom, którym dokucza bezsenność lub stres, ponieważ przy nich można skuteczniej się odstresować. Ale z brył soli nie produkuje się jedynie lamp solnych. Produkuje się z nich też prześliczne świeczniki i pojemniczki na biżuterię, a płaskie bloki z soli kamiennej używa się w dekoracji mieszkań, jak również gastronomii.

Dane firmy:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]