Listwy podłogowe – nie tylko z drewna

Jeśli chcesz kupić listwy drewniane, koniecznie sprawdź https://www.balticwood.pl/oferta/listwy.

Z pozoru są niewiele wnoszącym elementem, ale ich stylistyka ma ogromny wpływ na wygląd pomieszczenia. Listwy podłogowe, bowiem o nich oczywiście mowa, to detale, które pełnią funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko zakrywają szczelinę dylatacyjną, ale też umożliwiają estetyczne poprowadzenie kabli oraz zabezpieczają najniższe partie ściany przed poplamieniem i uszkodzeniem, co jest ważne w szczególności w pomieszczeniach, po których poruszamy się w butach. To z pewnością wystarczający powód, by nie lekceważyć ich wyboru i dokładnie przemyśleć decyzję o zakupie danego modelu.

Listwy drewniane i imitacje z PVC lub MDF

Drewno to surowiec bardzo wszechstronny, który sprawdza się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnie urządzonych wnętrzach. Szczególnie dobrze zdaje egzamin jednak w tych drugich, gdzie akcentuje charakter pomieszczenia i wspaniale komponuje się z eleganckimi meblami bądź dodatkami – głównie, jeśli chodzi o listwy drewniane z ozdobnymi żłobieniami. Dla użytkowników z ograniczonym budżetem dobrym wyborem będą z kolei listwy podłogowe wykonane z MDF albo PVC, które imitują te wyprodukowane z drewna, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

W pomieszczeniach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu rekomenduje się montaż geometrycznych, minimalistycznych listw. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych modeli, również i one mogą być wykonane zarówno z różnych tworzyw, jak i z litego drewna. Dzisiejsze listwy podłogowe charakteryzują się prostą bryłą i stonowaną kolorystyką – na ogół w odcieniach szarości, beżu lub bieli, choć w sprzedaży są nawet listwy fioletowe i czerwone. Listwa podłogowa może mieć również nietypowy kolor, jeśli kupimy białą wersję i sami pomalujemy dowolną farbą.

Dane firmy:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]